En iyi Android Mesajlaşma ve Görüntülü Konuşma Uygulamaları

VoIP uygulamaları, mobil cihaz kullanıcılarının VoIP (Voice over Internet Protocol) teknolojisini kullanarak telefondan arama yapmasına, mesaj göndermesine ve diğer görevleri tamamlamasına olanak tanır . VoIP uygulamaları genellikle ücretsiz olarak en az birkaç hizmet sunar ve sorunsuz kullanım için cihazınızla entegre olur. Aşağıdakiler Android  akıllı telefonlar için en iyi VoIP uygulamalarından bazılarıdır.

 

1.Bip Messenger

Bip Messenger

Türkiyenin yerli olarak en çok kullanılan anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma servisi Türkcell Bip Messenger en büyük rakibi olan Whatsapp uygulamasından çok daha fazla gelişmiş özellikleri ve Türk insanının beklentilerini karşılayan yapısı ile dikkat çekmekte. Mesela; Zamanlanmış mesaj, Okundu yazısı gizleme, özel resim ve emojiler, çift hat kullanabilme, yüksek kalitede görüntülü konuşma, video paylaşma, grup oluşturma, fax çekme gibi süper özellikle mevcut.

Özellikle yurt dışındaki gurbetçi vatandaşlarımız Türkiyedeki akrabalarını internet üzerinden ücretsiz olarak arayabilmesi büyük bir kolaylık. Bip sayesinde çeşitli internet kampanyalarından bedava GB kazanabilir, Keşfet bölümü sayesinde ilgi alanına göre sosyal medya ve spor takibi yapabilirsiniz.

 

2.GBWhatsapp – Whatsapp Plus

Whatsapp Plus

GBWhatsApp Messenger, Ücret ödemek zorunda kalmadan mesaj alışverişinde bulunmanıza izin veren bir çapraz platform mobil mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp Plus Messenger, iPhone, BlackBerry, Android, Windows Phone ve Nokia için kullanılabilir ve evet, bu telefonlar birbirlerine mesaj atabilir! WhatsApp Messenger, e-posta ve web’de gezinmek için kullandığınız aynı internet veri planını kullandığı için mesaj almak ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için hiçbir ücret talep edilmez.

Klasik Whatsap programı ile aynıdır fakat gelişmiş özellikleri + olarak kullanıcıları memnun etmekte bunlardan bir kaç tanesini aşağı sıralayalım, detaylı bilgi için indirme sayfasındaki açıklamayı okuyabilirsiniz.

 • Türkçe dil desteği
 • Mesaj / Gönderi zamanlama
 • Durum gizleme özelliği
 • Konuşma gizleme özelliği
 • 50 MB’a kadar video gönderme
 • 35 karakter uzunluğunda isim kurabilme
 • Son görülme, mavi tik, ikinci tik ve yazıyor bilgisini gizleme
 • Tek seferde 600 kullanıcıya toplu mesaj gönderebilme
 • Durum mesajınızı 255 karakter olarak güncelleyebilme
 • 24 saat çevrimiçi gösterme özelliği
 • Tek seferde 90 fotoğraf gönderebilme
 • WhatsApp’ı ve konuşmaları şifreleyebilme

3. Telegram

Telegram

Telefonunuzdaki kişilere ücretsiz mesajlar, fotoğraflar ve videolar gönderebilirsiniz (Telegramınız var). Ayrıca sınırsız abone için 20.000’e kadar kişi veya kanal için gruplar oluşturabilirsiniz. Maksimum gizlilikle ilgilenenler için Telegram, bir mesajın yalnızca hedeflenen alıcı tarafından okunabildiğinden emin olmak için uçtan uca şifreleme özelliğine sahip Gizli Sohbetler ekledi.

Telegramın istemci tarafı açık kaynak kodlu bir yazılım iken, sunucu tarafı kapalı kaynak ve tescillidir. Hizmet ayrıca geliştiricilerin kendi mesajlaşma uygulamalarını oluşturmak için Telegram’ın resmi uygulamaları ile aynı işlevselliğe erişebilecekleri genel API’ler sağlar. Telegram ayrıca programcıların farklı türde Telgraf botları oluşturmaları için bir bot API’si sağlar. Botlar, sadece insanlar tarafından değil, yazılım tarafından işletilen Telgraf hesaplarıdır ve genellikle AI özelliklerine sahip olurlar. Her şeyi yapabilirler – öğretin, oynayın, arayın, yayınlayın, hatırlatın, bağlayın, diğer hizmetlerle bütünleşin, hatta Nesnelerin İnterneti’ne komutları iletin.

4. İmo

Imo

İmo, Android kullanıcıların birbirleriyle anlık mesaj alışverişi yapabilmelerini ve mevcut 3G, 4G veya Wi-Fi ağlarını kullanarak görüntülü arama yapabilmelerini sağlayan bir Android uygulamasıdır. Sohbet geçmişini, arkadaşlar, fotoğraflar ve sesli mesajlar ile paylaşmak, grup mesajları göndermek aramayapmak ve farklı mobil cihazlardan eşzamanlı sohbeti destekleyen mesajlarda duygularını ifade etmek için kullanılabilir ifade ve çıkartmaları ile bütün ihtiyaca cevap vermektedir.


] }

“En iyi Android Mesajlaşma ve Görüntülü Konuşma Uygulamaları” üzerine 39 yorum

Yorum yapın