Microsoft Word Ücretsiz Olarak Nasıl Kullanılır ?

Kelime işlemciler gittikçe, Microsoft Word hala krallığını korumaktadır. Bugün bile, hayatımızı kolaylaştıran gizli Word özelliklerini keşfetmeye devam ediyoruz. Ve şaşırtıcı olduğu gibi, Microsoft Word’ü ücretsiz almak, ücretsiz kullanmak  için yeni yollar keşfetmeye devam ediyoruz.

 

Aşağıda yer alacak olan Microsoft Word’e erişmenin tüm yolları ve hemen hemen hepsi ücretsizdir. Sizler bu sayede aşağıda yer alan yolları kullanarak Microsoft Word ücretsiz kullanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde okuldan tutun, iş yerlerine varana kadar bu programa ihtiyaç duymaktayız. Durum böyle olunca ücretli olarak satılan bu programı ücretsiz kullanmak için yöntemler geliştirilmektedir. Daha da önemlisi Microsoft bazı legal yollar ile bu programı ücretsiz kullanmanıza izin vermektedir.

 

 

Microsoft Word Ücretsiz Kullanma

Aşağıda yer alan resimde bizlere Microsoft Online bir şekilde Word uygulamasını kullanmamızı sağlamaktadır. Tek yapmamız gereken yalnızca bir Microsoft e-posta hesabı ile giriş yapmamızın gerektiğidir. Bu sayede oluşturmuş olduğumuz belgeler elektronik posta hesabımıza kayıt edilecek ve bizler her zaman, her bir cihazdan oluşturmuş olduğumuz Microsoft Word belgelerine ulaşabilir halde olacağız. Bir çok program artık bulut sisteme geçmesi ile birlikte verilerimizi bir yerden ve farklı cihazlardan yönetebilme imkanına ulaşmış bulunmaktayız.

Microsoft Word Online

Online ve ücretsiz olarak Microsoft Word programını kullanmamız bu doğrultuda bizlerin işine yarayacaktır. Hem online olması ve her yerden erişilebilir olduğunu hemde elektronik posta hesabımıza kayıt edilecek olan belgelere ise istediğimiz zaman istediğimiz internet bağlantısı olan bir bilgisayar, telefondan erişebileceğimiz anlamına gelmek dosyalarımızın kaybolmayacağı anlamına gelmektedir.

 

Hem bunun yanında alışık olduğumuz klasikleşmiş Microsoft Word arayüzü sayesinde yabancılık çekmez, istediğiniz tüm ayarlamaları ve özellikleriyle sanki bilgisayarınıza Microsoft Office programını kurulmuş gibi rahat davranabilirsiniz. İsterseniz bilgisayarınıza indirdiğiniz bir docx dosyasını tarayıcınız sayesinde online olarak içe aktarabilir ve görüntüleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde oluşturmuş olduğunuz Word dosyalarını mail olarak yollayabilme ve dışa aktarma yani bilgisayarınıza indirme gibi bir çok özelliğe sahipsiniz.

 

https://office.live.com/start/Word.aspx

 

Yukarıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda sizleri yukarıda yer alan resim karşılayacaktır. Windows elektronik posta adresiniz ile giriş yaptığınızda ise artık karşımıza aşağıda yer alan resim gelecektir. Bu kısmı görüntülediğimizde ise bize bazı temel şablonlar sunduğu gibi kendimizin de şablon oluşturması yada belge oluşturmak adına “Yeniş boş belge” kısmına tıklama işlemini gerçekleştirebiliriz.

Microsoft Word Online Login

Yeni boş belge kısmına tıklama işlemini gerçekleştirdikten sonrasında ise bizler artık kendi oluşturmak istediğimiz Word dosyasını biçimlendirebilir, gerekli ayarlama işlemlerini sağlayabiliriz. Tamamen ücretsiz ve bilgisayarımıza kurulumunu gerçekleştireceğimiz uygulamadan farksız olarak kullanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın