2020 En İyi Fotoğraf Düzenleme Mobil Uygulamaları (3 Tavsiye)

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları, kullanıcıların sosyal medyada fotoğraf paylaşımı yaparken daha kaliteli görünmesini sağlamak için kullanılmaktadır. App Store ya da Google Play gibi uygulama marketlerinde çok sayıda fotoğraf düzenleme uygulaması bulunsa bile kullanıcılar fotoğrafın kalitesini düşürmeden ve doğallığını bozmadan kullanabilecekleri uygulamalar aramaktadır. Fotoğraf düzenleme uygulamalarında kullanıcılar genellikle fotoğraf efekti, ışık ve görüntü ayarı, arka plan seçimi gibi birçok özelliği uygulamanın içinde bulmak istemektedir. En yaygın olarak kullanılan ve kullanıcıların en sevdiği birkaç fotoğraf düzenleme mobil uygulamaları şunlardır:

  • VSCO,
  • Snapseed,
  • PicsArt

VSCO

vsco

VSCO mobil uygulaması, en popüler kullanılan uygulamalardan bir tanesidir ve 50 milyonun üzerinde indirmeye sahiptir. VSCO fotoğraf düzenleme uygulaması, kullanıcının ücretsiz bir şekilde sahip olabileceği uygulamalardandır. Fakat içinde barındırdığı özelliklerin bir kısmı ücretlidir ve kullanıcı ödeme yapmadığı zaman tüm özelliklerden faydalanamamaktadır. Kullanıcı VSCO uygulamasının içerisindeki birçok efekt özelliğinden, video düzenleme özelliğinden, fotoğraf montajlama özelliğinden faydalanabilmektedir.

VSCO fotoğraf düzenleme uygulaması, fotoğrafların A’dan Z’ye kadar tüm ayarlarını değiştirebilmeyi sağlıyor. Ayrıca ödeme yapılması halinde kullanıcı videolarında da büyük ölçüde kalite arttırma ve videolarda düzenleme özelliklerinden faydalanabilmektedir. Fotoğrafların teknik ayarları değiştirilebilir, boyutları ayarlanabilir ve VSCO tarafından sunulan onlarca efekt hem fotoğraflarda hem de videolarda kullanılabilmektedir.

Snapseed

Snapseed

Snapseed, VSCO uygulamasından tam iki kat daha fazla yükleme oranına sahip bir uygulamadır. Snapseed fotoğraf düzenleme uygulaması, kullanıcıya profesyonel kalitede fotoğraf düzenleme seçenekleri sunuyor. Snapseed fotoğraf düzenleme uygulaması tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcıya sunulmaktadır ve ek ödeme yapmaya gerek duyulmamaktadır. Snapseed uygulaması, Google tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır ve iOS işletim sistemli telefonlarda da indirilebilmektedir.

Hem Google Play’de hem de App Store’da yükleme imkânı sunan Snapseed kişiye fotoğrafı iyileştirme, fotoğrafın üzerinde fırça kullanarak çizim yapma, yapısını değiştirme, HDR kullanma gibi birçok özellik sunmaktadır. Ayrıca Snapseed uygulamasında perspektif özelliği de mevcuttur. Bu uygulamayı kullanan kişi telefonundaki JPG ya da RAW görüntü dosyalarını da Snapseed kullanarak düzenleyebilir. Kullanıcı uygulama içerisinde kişiselleştirerek hazırladığı efekt ayarlarını kaydedebilir ve daha sonra düzenlemek istediği fotoğrafta da kullanabilmektedir. Örneğin pozlama ve renk geçişleri hassas denetim sayesinde kolaylıkla düzeltilebilir ve kaydedilebilir özelliktedir. Ayrıca fotoğrafı kırpma, sağa ya da sola döndürme gibi basit işlemleri de yapabilmektedir.

PicsArt

PicsArt

PicsArt fotoğraf düzenleme uygulaması diğer birçok uygulama gibi App Store ya da Google Play uygulama mağazalarında rahatlıkla ücretsiz indirilip kullanılabilen bir uygulamadır. PicsArt uygulaması ücretsiz bir şekilde kullanıcıya onlarca çeşitli ayar ve efekt sunsa da belirlenen ücret karşılığında çok daha fazla ayarlama yapma imkanı da kullanıcıya verir. PicsArt fotoğraf düzenleme uygulaması 500 milyonun üzerinde kişi tarafından kullanılmaktadır ve kolaj, fotoğraf ışık ayarları, çizim yapma ya da yazı ekleme, efekt seçimi, arka plan değişimi gibi pek çok özelliğiyle uygulama arayanların gözdelerinden biridir. Ayrıca PicsArt’ın kullanım kolaylığı da kişilerin dikkatini çeken diğer özelliğidir.


] }

Yorum yapın