En İyi Şehir Kurma Oyunları Tavsiyesi 2020

En iyi şehir kurma oyunlarının tavsiyesi alınan beğenilere göre verilebilmektedir. En geliştirilmiş ve en beğenilen şehir kurma oyunları aşağıda belirtilmiştir:

 • Banished,
 • Stonehearth,
 • Frostpunk,
 • Aven Colony,
 • Cities XXL,
 • Factory Town,
 • ANNO 1800,
 • Simcity 5,
 • Life is Feudal,
 • Surviving Mars,
 • Tropico 6,
 • The Colonists.

Banished Özellikleri Neler?

banished
banished

Banished bundan 200 yıl önce gelişmiş şehir kavramını yansıtan bir oyundur. Oyuncular 1800’lü yıllarda bir şehrin yönetiminden sorumlu olmaktadır. En baştan başlayıp uygarlık kurulabilen bu oyunda oyunun gelişmesi tamamen oyuncuya bağlıdır. Oyuna ilk girildiğinde köy ismi, dağlık veya düzlük köy alanı seçeneği, hava şartları zorluk oranı gibi detaylı seçeneklerle karşılaşılmaktadır. Başlangıçta en göze çarpan özellik zorluk seviyesine göre başlangıcın değişik olmasıdır. Hepsinde başlangıç için hammadde, yemek, kıyafet, alet ve yapı malzemesi verilmektedir ancak bunlar zor seviyede çok az, orta seviyede biraz ve kolay seviyede de bol bol verilmektedir. Zor modda 4 aile ve erzak arabasıyla başlarken, orta seviyede erzak arabası ambara dönüşmüş, aile sayısı 5 olmuş, bir ya da iki çeşit tohum/seed ( map’e göre değişiyor çeşidi ve sayısı ), orchard için fidan verilmiş olmaktadır. Tüm bunlar bir yerde durmamakta, bunları görebilmek ve kullanabilmek için tarla ve meyve ağacı alanı dikmek gerekmektedir. Kolay modda ise aile 6’dır, diğer her şeyden bol miktarda verilmekte olup, bir de hayvancılık yapılsın diye hazır hayvanlar da verilmektedir.

Stoneheart Özelikleri Neler?

Stoneheart’de sistem gereksinimleri bir hayli düşüktür. Oyunu iyi seviyede oynayabilmek için Stoneheart orta seviyede sistem konfigürasyonlarına sahip bir bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır.

Ayrıca 2020’de çıkan en iyi yarış oyunları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Frostpunk Özellikleri Neler?

Frostpunk’da soğuk bir ortamda hayatta kalabilmek için çalışılan oyun hayatta kalma, ahlak felsefesi ve şehir yönetimini içermektedir.

Aven Colony Özellikleri Neler?

Aven Colony’de insanoğlunun uzayda yerleşke kurmak istemesi halinde neler olacağını ön görülmektedir. Dünyayı terk etmiş ve uzayda koloni kurmaya uğraşan bir grup insanın yönetilmeye çalışıldığı şehir kurma oyununda , şehri kurmak ve yönetmek oyuncunun elindedir.

Cities XXL Özellikleri Neler?

cities xxl
cities xxl

Cities XXL ilk olarak 2015’de piyasa sürülmüş, her yıl yeni özellikler eklenen bir şehir kurma oyunudur. 2020 yılında oyuna yeni inşa seçenekleri ve sürpriz özellikler eklenmiştir.

Simcity 5 Özellikleri Neler?

Simcity 5 diğer tüm Simcity serilerinin içerdiği özellikleri taşımaktadır. Oyunun yeni içeriğine dair bilgiyi, geliştirici firma gizli tutmuştur.

Life is Feudal Özellikleri Neler?

Life is Feudal çok eski tarihleri tema alan bir oyundur. Oyunun temelinin şehir kurmak olması yanı sıra aynı zamanda zengin strateji seçenekleri de sunmaktadır.

Tropico 6 Özellikleri Neler?

Tropico 6’de oyuncu, şehir kuran aynı zamanda yöneten bir diktatör rolünü almaktadır. Diktatörün yaptırımlarını içeren birçok uygulama barındırması yanı sıra, şehir kurma oyununda sürekli gelişim süreci mevcuttur.


] }

Yorum yapın