Facebook Grup Nasıl Kurulur ?

Var olan kitlenizin bir biri ilet etkileşim halinde olmasını isteyebilir yada yeni bir kitle yaratmak, hatta bir ürünü satın alıp kullananlar hakkında topluluk oluşturmak adına Facebook grubu kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Facebook grubu oluşturma işlem basamakları sayesinde istediğiniz ve dilediğiniz şekilde tamamen sizin belirleyebileceğiniz bir gruba sahip olabilir ve bu gruba yöneticilik yapabilirsiniz. Var olan kitleniz yada yeni oluşturacağınız kitle ile önce ki yazımızda paylaşmış olacağımız Facebook sayfası oluşturma işlemine göre grup kurarak daha çok etkileşim kazanır ve kullanıcıların bir biri ile tanışmasına, soru sormasına yarayan bir kitle oluşturma işine başlayabilirsiniz.

 

 

Facebook Grup Nasıl Kurulur ?

Günümüzde bir çok popüler grup olmasına karşın eğer sizde kendiniz bir gruba sahip olmak istiyor iseniz Facebook grup kurma nasıl yapılır işlem basamaklarını takip ederek istediğiniz gruba ulaşabilirsiniz.

 

Facebook grup kurmak ücretlimi gibi gelen sorulara karşılık hiç bir ücreti yoktur. Gruba istediğiniz kişiyi yönetici yada moderatör olarak atayabilir ve belirli yetkilere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Grubunuza dahil olan kişi sayısı arttıkça bir o kadarda etkileşim artacak ve grubunuzu geliştirebileceksiniz.

 

Facebook grup kurma ve yönetme işlemini yapar iken de dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise grubunuzun gizlilik ayarları olacaktır. Seçmiş olduğunuz gizlilik ayarı sayesinde grubunuzu arama yolu ile bulabilecek kişileri engelleyebilir yada aktif edebilirsiniz. İsterseniz de Facebook grubunuzu herkes görebilir iken grubun içinde ki gönderileri gruba dahil olmayan kişilerin görmesini engelleyebilirsiniz. Facebook grup nasıl oluşturulur işlem basamaklarına geleceğimiz zaman ise :

 

  • Tarayıcınızdan “Facebook” hesabınıza giriş yapınız.
  • Sağ üst tarafta yer alan “⬇️” aşağı doğru gösteren ok butonuna basın.
  • Ardından “Grup Kur” butonunu seçin.
  • Ardından grubun adını, gruba ekleyeceğiniz kişileri ve gizliliğini seçerek “Oluştur” butonuna basın.

 

Bu sayede artık Facebook grubu yapma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş ve bir Facebook grubuna sahipsiniz demektir. Gizlilik ayarları gibi diğer seçenekleri sonradan değiştirebilme imkanlarına sahipsinizdir. Artık grubu oluşturmuş ve gerekli tüm ayarları sonradan yapabilir, istediğiniz kişileri sonradan da grubunuza dahil etmek için ekleyebilirsiniz.

 

Bundan sonrasında ise var olan kitlenizi genişletmek yada olan bir şeyin hakkında düşünce topluluğu oluşturmaya varana kadar çeşit çeşit ve farklı türlerde gruplar oluşturulmaktadır. Sizde grubunuza kullanıcı kazanmak için bilinen bir dalda bir grup açtığınızdan emin olduktan sonrasında o dalda fazla bir grup olmadığına dikkat eder iseniz kullanıcı kazanmanız kolay olacaktır.


] }

Yorum yapın