Facebook Sayfası Nasıl Açılır ?

Hepimiz biliyoruz ki dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook üzerinde işletmenizin yada her hangi bir şekilde sayfanızın olması Facebook kullanıcıları tarafından bilinirliği arttıracak ve Facebook sayfası açma işlemi sayesinde yeni müşteriler kazanabilir yada yeni ap ayrı bir kitle kazanabilirsiniz.

 

Hem açmış olduğunuz Facebook sayfasına reklam vererek daha çok kullanıcıya ulaşma imkanı sağlayabilir, yada sizin bilen çevrenizin sizi takip etmesini beğenmesini sağlayabilirsiniz. İnsanlar genellikle artık haberleri, o kurum kuruluşa dair haberleri sosyal medya profilleri üzerinden almaktadırlar. Sizde Facebook sayfası açmak için gerekli işlemleri tamamlayarak bir çok kişiye sosyal medya paylaşım platformlarının en büyüğü olan Facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Facebook Sayfası Nasıl Açılır ?

Facebook sayfası nasıl açabilirim başlığı altında gelen soruların çok olma nedeni ile sizlere rehber olmak adına bu yazıyı yazıyor bulunmaktayım. Facebook ‘ta sayfa açtıktan sonrasında bu sayfanız ile Instagram hesabı işletme profili açma işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

 

Facebook ticari sayfa açma yada bir çok bakımdan farklı gruplara mensup sayfalar oluşturabilirsiniz. Açmış olacağınız sayfanın türü tamamen size aittir. Temel olarak Facebook sosyal medya paylaşım platformunda açabileceğiniz sayfa türleri ise :

  • Yerel İşletme veya Yer
  • Şirket, Kuruluş veya Enstitü
  • Marka veya Ürün
  • Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi
  • Eğlence
  • Ortak Hedef veya Topluluk

 

olarak 6’ya ayrılmaktadır. Bu 6’ya ayrılan başlıklarda her biri kendi aralarında kategorilere ayrılmaktadır. Örneğin bir gazeteci iseniz  “Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi” başlığı altından kendinize uygun olan kategoriyi seçebilir ve Facebook sayfa oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Facebook sayfa oluşturmak için ise aşağıda ki ekte bırakmış olduğum linke tıklayarak direk olarak Facebook sayfa oluşturma kısmına geçiş yapabilirsiniz. Eğer tarayıcınızda Facebook hesabınız açık ise tekrardan Facebook hesabınıza giriş yapmadan sayfa oluşturma kısmına yönlendirileceksiniz.

 

https://www.facebook.com/pages/create.php

 

Yukarıda yer alan linke tıkladıktan sonrasında oluşturmak istediğiniz Facebook sayfa türünü belirledikten sonrasında isim girerek devam edebilirsiniz. Bundan sonrasında ise Facebook sayfa yapma işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşip direkt olarak sayfanızın bulunduğu kısıma yönlendirileceksiniz.

 

Bundan sonrasında ise tek yapmanız gereken işlem artık sayfa ayarlarınızı düzenlemekten ibaret ve sayfanıza profil resmi eklemek olacaktır.


] }

Yorum yapın