Instagram İşletme Profiline Nasıl Geçilir ?

Gün geçtikçe bazı profillerin diğer profillerden farklı olarak belli olduğunu belirtmesi adına Instagram İşletme Profili ortaya çıktı. Instagram mavi tik almak kadar zor olmasa bile şuanda isteyen herkes işletme profilini kullanabilir.

 

İşletme profilini kullanan kişilerin diğer normal hesaplara göre bir farklılığı vardır. Bu sizin normal bir Instagram kullanıcısı olmadığınızı, bir kurum, kuruluş, kâr amacı gütmeyen topluluk yada popüler bir kişi iseniz geçtiğinizde işinize yarayacak bir durumdur.

 

 

Instagram İşletme Hesabı Nedir ?

Instagram işletme hesabına geçiş yapmanız için tek gereken şey şuanda bir Facebook Sayfasına sahip olmanızdır. Instagram işletme hesabı nedir diye gelen sorular arasından ise normal hesaplara göre diğer bir farkı sizlere tüm gönderilerin daha detaylı bir şekilde istatistiksel olarak sunuluyor olmasıdır.

 

Siz gönderileri kaç kişinin gördüğünü, o gönderi üzerinden kaç kişinin profilinize geldiğini, haftada kaç kişini profilinize giriş yaptığını, gönderiyi kaç kişinin kaydettiği gibi istatistiklere doğrudan ulaşabilmenizi sağlar.

 

İşletme hesabı gizli olarak ayarlanamaz. Profiliniz her daim herkese açık şekilde görünecektir. Diğer bir farkı ise normal hesaplara oranla “Takip Et” butonunun yanında iletişim, yol tarifi, internet sitesi, telefon numarası gibi bir buton olacaktır.

 

 

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Yapılır ?

Instagram işletme profiline geçme işlemini gerçekleştirmek istiyor iseniz öncelikle bilmeniz gereken işlem Facebook Sayfasına sahip olmanız gerekecektir. Facebook sayfanızın beğeni sayısı gibi diğer nitelikler Instagram işletme profili yapma aşamasında hiç bir önem arz etmemektedir. Profilinizde ise zaten Facebook sayfanıza dair hiç bir bağlantı bulunmayacaktır.

 

Instagram işletme profili açma işlemlerini gerçekleştirmek için ise yapacağınız işlemler aşağıda yer almaktadır. Adımları sırası ile takip ettiğinizde Instagram ‘da bir işletme profiline sahip olacaksınızdır.

 

[accordion] [accordion_content title=”1. Adım” icon=”” active=”active”]Instagram da var olan hesaptan profil sayfanıza gelin ve en üst tarafta yer alan üç nokta ikonuna tıklayın.[/accordion_content][accordion_content title=”2. Adım” icon=”” active=”active”]Ardından karşınıza çıkan butonlardan “İşletme Profiline Geç” kısmına tıklayın.[/accordion_content][accordion_content title=”3. Adım” icon=”” active=”active”]Daha sonrasında öncelikli bildiri metininden “Devam” butonuna bastıktan sonrasında sizin yöneticisi olduğunuz bir Facebook sayfası hesabı ile giriş yapmanız gerekecektir.[/accordion_content][accordion_content title=”4. Adım” icon=”” active=”active”]Facebook hesabına giriş yaptıktan sonrasında sizlerden yöneticisi olduğunuz hesabı seçmenizi isteyecek ve o hesabı artık Instagram hesabınıza bağlamayı istiyor olacaktır.[/accordion_content][accordion_content title=”5. Adım” icon=”” active=”active”]İstediğiniz Facebook sayfasını Instagram hesabına bağladıktan sonrasında sizden aktarılan bilgiler kısmına bir kaç bir şey yazmanızı isteyecektir. Örnek olarak Adres, Telefon gibi kısımlardan birini doldurmanız yeterlidir.[/accordion_content] [/accordion]

 

Yukarıda ki adımları tamamladıktan sonrasında artık Instagram işletme profili açma işlemini tamamlamış bulunuyorsunuz. Artık hesabınız diğer normal hesaplardan farklı olacak ve istatistiklere erişebileceğiniz anlamına gelmektedir. Profilinizi ziyaret eden kullanıcılar ise sizin eklemiş olduğunuz Takip Et butonunun yanında ki butondan sizin yönlendirmek istediğiniz alana rahatça ulaşabilecekler.


] }

“Instagram İşletme Profiline Nasıl Geçilir ?” üzerine 12 yorum

  1. Merhaba instegram işletme hesabim var telefonumda bu hesap açıkken veya kapalı iken başka bir cihazda işletme hesabim görünmüyor başka birisini face den yönetici olarak aradım o kişide de görünmüyor işletme hesabı yardımcı olur musunuz

    Cevapla
  2. İşletme profili gerçekten hesaplar için çok faydalı bir özellik. İstatistikleri görmek ve ona göre ilerlemek isteyenler için harika.

    Cevapla

Yorum yapın