Instagram Hesabı Nasıl Onaylatılır ?

Girdiğimiz pek çok ünlü, sporcu yada sosyal medya fenomeni olan insanların hesaplarının yanında bir mavi tik işareti ile karşılaşabilirsiniz. Bu mavi tik işareti sadece Instagram sosyal medya platformuna ait olmayıp Facebook, Twitter gibi sosyal medya paylaşım platformlarında da gözümüzün aşina olduğu bir şeydir.

 

Eğer sizde kendiniz Instagram mavi tik almak kadar yeterli derecede görüyor iseniz o zaman Instagram hesap onaylatma işlemi için Instagram’a başvurabilirsiniz. Bu tür sosyal medya platformlarının Verified Account’u piyasa sürmelerinde ki temel düşünce ise kullanıcıların kimi takip etmek isterler ise ve toplum tarafından çok tanınan insanların gerçek, doğru hesaplarını olduğunu göstermek amacı içindedir.

 

 

Instagram Hesabı Nasıl Onaylatılır ?

Doğrulama simgesi sizin profilinizin gerçek bir kişiyi, ünlüyü yada global bir markayı temsil eden bir işarettir. Günümüzde tanınmış kişi yada markaların taklit edilme olasılıkları yüksel olduğundan dolayı böyle bir çözüm üretilmiştir. Bu konuda ise Instagram mavi tik almak için ise bizim yapacağımız hiç bir şey yoktur.

 

Instagram ekibi Türkiye’de kullanıcıların profillerini doğrulama işlemlerini yapabilmesi için henüz bir başvuru formu açmamıştır. Bu ekip otomatik olarak tanınan kişileri yada global markaları kendileri bulup Instagram onaylanmış hesap seçeneğini aktif etmektedirler.

 

https://help.instagram.com/1080769608648426/

 

Ekte belirtmiş olduğum linke tıklayarak Instagram Yardım paneline ulaşabilirsiniz. Yardım panelinde sizi karşılayacak olan “Doğrulanmış Simgeler” başlığı altından daha detaylı bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz.

 

Diğer sosyal medya platformlarında onaylanmış hesap almak için bir başvuru formu olmasına rağmen Instagram sosyal medya platformunda ise böyle bir şeyin olmaması biraz üzücü bir hal almış bulunmaktadır. Eğer ki diğer sosyal medya hesaplarınızda “onaylanmış hesap” işareti bulunuyor ise yapmamız gereken tek şey ise Instagram sosyal medya platformuna mail atmak olacaktır.

 

 

Instagram Onaylı Hesap Nasıl Alınır ?

  • Twitter, Facebook gibi sosyal medyalarda ki hesaplarınızın onaylı olması gerekmektedir.
  • Eğer hiç değilse Wikipedia gibi yada bazı yerlerde kişisel profilinizin bulunması önemlidir.
  • Sizi takip eden kullanıcı sayısının aktif ve yüksek olması gereklidir.
  • Facebook hesabınız ile Instagram hesabınızın bir biriyle bağlı olması önemlidir.

 

Yukarıda yazılan maddeler Instagram onaylı hesap alma işlemi için her biri önem arz etmektedir. Eğer ki yukarıda ki maddelerin bir çoğu sizin şartlarınızı sağlıyor ve hala Instagram profiliniz onaylanmıyor ise tek yapmanız gereken işlem artık “[email protected]” adresine mail atmak olacaktır.

 

Atacağınız mailde hesabınızın neden onaylanması gerektiğini, diğer sosyal medya platformlarında ki hesaplarınızı, başka internet sitelerinde sizin adınıza açılmış olan konuları atmanız her bir şeyi gerekçesi ile belirtmeniz Instagram hesabı nasıl onaylatılır konusunda size yardımcı olacaktır. Instagram ekibinin yoğunluğuna göre size geri dönüş ya yaparlar yada yapmayacaklardır. Bundan sonrasında ise artık işinizde biraz olsa şansa kalmış olacaktır.

 

Diğer bir yandan günümüzde bir çok sosyal medya hizmeti veren ajanslar vardır. Bu ajanslar ile iletişime geçerek sizler için gerekli olan ne var ne yoksa yapmaktadırlar. Bir nevi onaylı hesaba sahip olabilmeniz adına belli bir ücret vererek bu sosyal medya ajanslarına başvurabilirsiniz.


] }

“Instagram Hesabı Nasıl Onaylatılır ?” üzerine 9 yorum

  1. İnstagram hesabıma mavi tik eklemeyi çok istiyordum fakat sizin bu yazınızdan sonra Vazgeçtim sanırım 😀 facebook onaylatmaydi felandi baya uzun iş.

    Cevapla

Yorum yapın