Scorp Videoları Nasıl İndirilir ?

Son zamanlarda günümüzde popüler olan diğer bir sosyal medya paylaşım platformu ise Scrop’tur. Scorp diğer sosyal medya platformlara nazaran 15 saniyelik videolar ile istediğiniz başlık altında videolar çekip yayınlama yapabileceğiniz bir platformudur.

 

Böyle bir platformdan eğlenceli işler çıktığında ise bir çok kişinin Scorp videoları indirme işlemini yapıp YouTube’da yayınladığını görürsünüz. Eğer sizde işinize lazım olduğunda her hangi bir kişinin Scorp videosu indirme işlemini yapmak istiyor iseniz aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz.

 

 

Scorp Videoları Nasıl İndirilir ?

Scorp video indirme için ise asıl kullanacağımız şey bilgisayarda kullanmış olduğumuz internet tarayıcısı olacaktır. Yapacağımız işlem ise istediğimiz videonun linkini bilgisayarda açtıktan sonrasında internet tarayıcısının özelliği kullanarak sayfanın kaynak kodunu göreceğiz. İçerisinden bize lazım olan linki alıp ve yeniden internet tarayıcımız sayesinde ek bir programa, internet sitesine ihtiyaç duymadan indirme işlemini yapabiliriz.

 

Scorp Videoları İndirmek için :

 • Öncelikle istediğiniz videonun linkini bilgisayarınızda ki internet tarayıcıda açın yada Scorp’tan bulduğunuz her hangi bir videoyu indirmek için ise Scorp sosyal medya platformunun kendi internet sitesine giriniz.
 • İndirmek istediğiniz video kime ait ise video sahibinin kullanıcı adı üzerine “Sağ Tık” atınız.
 • Sağ tık işlemi yaptıktan sonrasında ise açılan pencereden “İncele” butonuna tıklayınız.
 • Tarayıcınızın sağ tarafında açılacak olan kod satırlarından öncelikle “<video ng-src=” etiketini bulmaya çalışın. Eğer bulduysanız bu etiketin yanında yer alacak olan linki kopyalayın.

 

Eğer bulamadıysanız yapmanız gereken işlemler aşağıda yer almaktadır :

 • Eğer yukarıda ki anlatılanlar sayesinde videonun linki bulunamadıysa yapmamız gerekenler hangi videoyu indireceksek o videonun sahibinin kullanıcı adı üzerine videonun sayfanın kaynağını incele butonuna bastıktan sonrasında açılan kod satırında mavi ile belli olan “/tpl/app/ player.html” kısmı bulun.
 • Bulduktan sonrasında sol tarafında bulunan “▶️” ikona tıklayarak aşağı doğru kod satırı açılacaktır.
 • Aşağı doğru açılan kod satırında eğer ki  “<video ng-src=” etiketi bulunmuyor ise bu etiketi bulana kadar ilk başta ki kod satırının altında ki satırları “▶️” ikonu sayesinde açın.
 • <video ng-src=” etiketi bulunduktan sonrasında ise yanında bulunan linki kopyalayın.

 

Artık videonun asıl kaynak linkini bulduktan sonrasında indirmek için ise :

 • Kopyaladığınız videonun asıl kaynak linkini tarayıcınızdan yeni bir sayfa açıp yapıştırın.
 • Karşınıza videonun asıl hali gelecektir.
 • Tarayıcınızda video otomatik olarak oynatılmaya başlayacak ve videonun sağ alt tarafında “indirme” ikonu bulunacaktır.
 • Eğer bulunmaz ise video’ya sağ tıklayarak “Farklı Kaydet” diyerek videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Scorp videolarını indirme işlemi için ise artık hiç bir şekilde dışarıdan ne bir uygulamaya nede bir internet sitesine ihtiyaç duymuyoruz. Bilgisayarımızda kullanmış olduğumuz intenet tarayıcısı sayesinde artık Scorp videolarını indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın