Photoshop Programı Nasıl Sıfırlanır ?

Bilgisayarımıza kurmuş olduğumuz ve fotoğraf, resimler üzerinde uğraşmak için kullandığımız programların başında gelen Adobe Photoshop programında da bazen sorunlar yaşayabiliyoruz. Yaşadığımız sorunların üstesinden gelebilmek için programı yeniden kaldırıp kurmak yerine ise Photoshop ayarları sıfırlama işlemini yapmamız gerekecektir.

 

Diğer bir türlü Photoshop format atma yada Photoshop fabrika ayarlarına geri dönme olarak adlandırılan bu işlemde ise Adobe Photoshop programlarının sürümlerinden her hangi birini kullanan bir kişi karşılaştığı sorunla değilde yeni kullanmaya başlayan arkadaşlar bir aracı kaybettiği için kullanmak istemektedirler. Bu işlem sonrasında ise Adobe Photoshop programını bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz ilk gün ki şeklini alarak açılacaktır ve karşılaşmış olduğunuz sorun yada kayıp ettiğiniz aracı ilk gün ki yerinde bulabileceksiniz.

 

 

Photoshop Fabrika Verilerine Nasıl Geri Dönülür ?

Yapacağımız işlem çok basit olup Adobe şirketinin bu programa özel olarak eklemiş olduğu özellik sayesinde kolayca Photoshop fabrika ayarlarına döndürme işlemini yapabiliyoruz.

 

 

Photoshop ayarları sıfırlama işlemi için :

  • Öncelikle masaüstünüzde Adobe Photoshop programının kısa yol simgesi bulunsun.
  • Daha sonrasında klavyede “Ctrl+Alt+Shift” tuşuna basılı tutun.
  • 3 tuşa birden basılı tuttuktan sonrasında ise Adobe Photoshop programına “sağ tık” yapın.
  • Eliniz hala 3 tuşa birden basılı olsun ve ardından “” butonuna basın.
  • Aç butonuna bastıktan sonrasında sizleri bir bilgilendirme ekranı karşılayacaktır.
  • Bilgilendirme ekranında “Evet” butonuna basarak fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

 

Bilgilendirme ekranında ise “Adobe Photoshop Ayarlar Dosyasını Sil” adlı bir metin karşımıza çıkacaktır. Evet butonuna tıkladığımız andan itibaren bu ayarlar dosyası otomatik olarak silinecek ve Adobe Photoshop programınız fabrika ayarlarına geri döndürülmüş şekilde başlayacaktır.

 

Bu işlem sayesinde artık bir nevi Photoshop ayarlarını sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Basit ve kolay olan bu işlem sayesinde Adobe Photoshop programında yaşadığınız sorunlar karşısında bu işlemi deneyerek sorundan kurtulabilirsiniz.


] }

“Photoshop Programı Nasıl Sıfırlanır ?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın