Facebook Reklamları Nedir, Ne İşe Yarar ?

Diğer reklam türlerinde olduğu gibi Facebook reklamları da, kullanıcı profillerine yani hedef kitleye göre yapabileceğiniz bir reklam türüdür. Reklamın ulaşmasını istediğiniz kitlenin yaş aralığı, cinsiyeti, yaşadığı şehir, eğitim, ülke, medeni hal, hobi gibi durumları seçebilmenize imkan tanımaktadır.

 

Reklamlarınız belirlediğiniz profile uygun kişilere gösterilmektedir. Böylece reklamınız ile ilgilenen kişiler, reklama tıkladığı zaman ödeme verirsiniz. Reklamlar, Facebook sayfasının sağ tarafında gösterilmektedir.
İlk olarak Facebook reklamınızı oluşturur, sonra da günlük olarak bütçe limiti belirlersiniz. Bu bir gün içinde reklam kampanyanızın harcayabileceği maksimum tutarı göstermektedir. Bu sayede reklam kaymanıza talep düşük ise, günlük bütçe dolmuyorsa, belirlenen limite ulaşılmadığı zaman aradaki fark yine ana bütçenizde kalmaktadır ve harcanmamaktadır.

 

 

Facebook Reklamlarının Avantajları Nelerdir ?

Facebook reklamları ile reklamın gösterilmesini istediğiniz hedef kitleyi belirleyebilmektesiniz. Böylelikle reklam tam olarak ilgili hedef kitleye ulaştırılır. Reklamın hedef kitlesine ulaşması ise en mantıklı yoldur, bu sayede kullanıcıların ilgisi daha kolay çekilmektedir.

 

Günümüzde internet üzerinden reklam vermek en iyi yol olmuştur diyebiliriz. İnternet reklamcılığı için bazen daha büyük bütçeler ayırmak gerekebilmektedir. Facebook reklamları diğer internet reklamlarına göre en ucuz seçenektir. Reklam ücretleri anahtar kelime popülaritesine göre değişse de genel anlamda özellikle küçük işletmeler için Facebook reklamları çok daha hesaplıdır.

 

Genel olarak reklam metinlerindeki karakter sınırı 135’dir. Facebook bu konuda daha esnektir; günlük bütçenize göre reklam çıkarabilmektesiniz. Facebook’ta son bilgi ve güncellemeleri paylaşmak, müşterilere yardımcı olmak için Facebook sayfası oluşturabilmektesiniz.

 

Ayrıca en yeniler ve beğen ile çok daha fazla kitleye ulaşabilmektedir. Belirlediğiniz coğrafi bölgede daha çok müşteriye ulaşma imkanı tanımaktadır. Ayrıca Facebook’un, ‘durum davetiyeleri’ ile anahtar kelimeniz daha büyük kitlelere ulaşabilmektedir. Böylece markanıza bağlı müşteri topluluğu da oluşturabilmektesiniz. Ayrıca Facebook ile daha fazla yerel müşteriye ulaşabilirsiniz.


] }

Yorum yapın