Facebook Verileri Nasıl İndirilir ?

Facebook ve Instagram, hesap verileri indirme işlemini yapabilmeniz için size imkan sunuyor. Hesap verilerinizi indirerek, hesabınızın çalınmasına karşı kendinizi güvence altında tutabilirsiniz.

Facebook, sosyal ağa katıldığınız ilk günden beri sizinle ve etkileşimde olduğunuz herkes hakkında bilecek her şeyi bilir. Dünyaca ünlü sosyal medya ağır Facebook giriş yaptığınız saatler, konumlar, ağ adresleri, yüz tanıma verileri, tıklattığınız reklamlar, tanımlanabilir kişisel bilgiler, check-in’ler, kredi kartı bilgileri ve daha pek çok şey dahil olmak üzere her şeyi toplar. Telefonunuzda ”Facebook” uygulamasını kullanıyorsanız, şirket SMS ve çağrı günlüklerinizi (daha önce onayınızı verdiyseniz) bile toplar.

Facebook hizmeti geliştirmek ve işini büyütmek hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu verileri kullanır. Ancak, diğer insanlar bu verileri ellerinde tuttuklarında, sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinebilir ve kötü amaçlı kullanabilirler.

Facebook’un sizin hakkınızda topladığı bilgiler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istediğinizde, tüm verilerinizin bir kopyasını istemek ve indirmek için bir yolun olduğunu da bilmenizi isteriz. Bu makalemizde, tüm Facebook verilerinizin bir arşivini oluşturmak ve indirmek için kolay adımları öğreneceksiniz.

 

 

[infobox color=”#dd3333″]Facebook Verileri Nasıl İndirilir ?[/infobox]

Facebook’un sizin hakkınızda bildiği bilgileri görmek veya hesabınızı silmeyi ve geçmişinizi sosyal ağda tutmayı düşünüyorsanız, tüm verilerinizin bir arşivini indirebilirsiniz. İşte, Facebook verilerinizi indirmenin en kolay yolunu maddeler halinde sıralayalıyoruz;

 

  • Facebook ayarları sayfasını aç.
  • Genel Hesap Ayarları” bölümünün altında, Kopyasını indir bağlantısını tıklayın.
  • Bilgilerinizi İndirin” sayfasında, Arşivi Başlat düğmesini tıklayın.
  • Facebook şifrenizi onaylayın ve Gönder düğmesine tıklayın.
  • Arşivimi Başlat düğmesini tıklayın.
  • Onaylamak için Tamam düğmesine tıklayın.
  • Onay e-postasını aldığınızda, “Bilgilerinizi İndir” sayfasına geri dönün ve Arşivi İndir düğmesini tıklayın.
  • Facebook şifrenizi onaylayın ve Gönder düğmesine tıklayın.

 

Adımları tamamladıktan sonra bir .zip dosyasıyla karşılaşacaksınız, bir zip yazılımı kullanarak dosyaları açmanız yeterlidir veya Windows 10’da çalışıyorsanız, dosyayı sağ tıklatıp Tümünü ayıkla’yı seçmeniz yeterli olacaktır.

Dosyaları ayıkladıktan sonra, bilgilerinizi keşfetmek için index.htm dosyasını çift tıklayın. Ayrıca fotoğraflarınıza, videolarınıza ve mesajlarınıza ulaşmak için göz atabileceğiniz birkaç klasöre de dikkat etmelisiniz.

Facebook verileri nasıl indirilir sorusunu sizler için cevapladık. Aynı zamanda bilmeniz gereken bir diğer konu ise, Facebook’ta yer alan verileriniz kayıt olduğunuz farklı sosyal medya ağlarında da bulunmaktadır. Bu durum, sadece Facebook’a özgü bir konu değildir. Bir çok sosyal medya sitesi, kayıt olurken bilgilerinizi alır ve kaydeder. Bazı bilgileri ise, sizin onayınızı aldıktan sonra sisteme işler. Bu gibi durumlarda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise, sosyal medya sitelerinde mümkün olmadıkça kredi kartı gibi özel bilgilerinizi kullanmamanızdır.


] }

Yorum yapın