Facebook’ta Grup İsmi Nasıl Değiştirilir ?

Çocukluğumuzdan beri olmaz olmaz olan ve bir macera ile başladığımız Facebook hayatımızda Facebook sayfa kurmasını, Facebook hesap patlatmasına varana kadar her şeyi öğrendik ?. Fakat bir çoğumuz kurmuş olduğu Facebook grubu isim değiştirme işlemini yapamıyor oluşunun haberini aldık.

 

Biraz sayfa yönetmek gibi kolay olmasa da zaman zaman hepimiz birer grup kurmuşuz ve bu olayı deneyimlemiş olabiliriz. Sayfa yönetimine pek benzemese de insanın bir grubu olması ve içinde eğer çok sayıda kullanıcı bir hayli de etkileşim yüksek oluyor ise o zaman değmeyin keyfinize.

 

 

Facebook’ta Grup İsmi Nasıl Değiştirilir ?

Facebook grup ismi değiştirme işlemine başlamadan öncesinde grubunuzun ne yazık ki isim değiştirme işlemini yapabilmesi için belli başlı şartları içermesi gerekiyor. Eğer Facebook’ta oluşturmuş olduğunuz grup bu şartları içermiyor ise ne yazık ki Facebook grup ismi değiştirme işlemini yapamazsınız.

 

Açıkça söylemek gerekir ise Facebook ekibinin Facebook grup adı değiştirme işlemleri için aradığı tek ve bir tane şart bulunmaktadır ki oda Facebook grubunuza kayıtlı olan 5000 kullanıcı içermesi gerekmektedir. Eğer aksi taktirde ise Facebook sizin bu grubunuzu takmıyor manasına gelecektir. Bu konuda grubunuzun ismini değiştirmek istiyor iseniz kullanıcı sayınızı arttırmanız en doğru seçenek olacaktır.

 

Eğer hali hazırda ki grubunuzun kullanıcı sayısı 5000’den fazla ise yapmanız gereken işlemleri ise size aşağıda sıralıyorum. Buyurun :

 

  • Öncelikle bir grubunuzun profil sayfasını açın.
  • Ardından grup kapak görselinin yanında bulunan en sağda ki düğmeye tıklayarak açılan pencereden “Grup Ayarlarını Düzenle” butonuna tıklayın.
  • Bu butona tıkladıktan sonrasında karşınıza açılan pencerenin en üstünde “Grubunuzun Adı” çıkacak. Bu kısma istediğiniz ismi yazıp değiştirebilirsiniz.

 

Bu işlemden sonrasında ise artık Facebook grubunuzun ismini değiştirmiş oluyorsunuz ve grup adınızı değiştirdiğinizde otomatik olarak gruba kayıt olan kullanıcılara Facebook tarafından grubun adı değiştiğine dair bir bildirim gidecektir.


] }

“Facebook’ta Grup İsmi Nasıl Değiştirilir ?” üzerine 3 yorum

  1. Eskiden facebook’da grup ismi değiştirilemiyordu yeni yapılan güncellemeden sonra grup ismi değiştirilebiliyor. Grup gizlilik ayarlarının da 5K’dan sonra değiştirilebilir olursa çok güzel olacak.

    Cevapla

Yorum yapın