Google’da Şu Anda Ne Aranıyor ?

Ne kadarda ilgi çekici bir başlık değil mi ? Google arama motorunu kullananların zamanla bire bir oranda ne aradıklarını görebileceğimiz bir platform. Sizce var mı böyle bir şey ? Olmaz olur mu ! Google Hot Trends sayesinde zaman ve lokasyon bazlı olarak en çok aranan ve kullanıcıların şuanda aramaya devam ettikleri kelimeleri bire bir olarak görebilirsiniz.

 

 

Google Hot Trends

Aşağıda linkini vereceğim bu araç sayesinde Türkiye’nin ve daha bir çok ülkelerin gündemini takip etmek bir bakıma kolaylaşıyor. Eğer sizde bir içerik üreticisi olarak iş yapıyor iseniz bu arama terimlerinden yola çıkarak yarına dönük geliştirilmiş bir şekilde içerikleri üretmeye devam edebilirsiniz.

 

Google Hot Trends Nedir diye bir soru sorulsa cevap kesinlikle Google’ ın hangi ülkede günlük olarak en çok hangi kelimelerin arandığını gösterdiği bir platformdur. Demek değildir ki sadece bize bir kaç tane kelime gösteriyor. Daha kim bilir ne kelimeler var ve bunu Google kendi veritabanına kaydediyor demektir. Aslına bakıldığında ise bu korkunç bir veri demektir. Bu şekilde arama motoru da olsa bu kelimeleri kaydederek ülkenin durumunu, psikolojik sorunlarını, hangi bölgede ne olduğunu, insanların nasıl tavır sergilediğini gözler önüne seriyor ve zaten Google’ın bizi bildiğini artık tanıdığını, karşımıza bile öyle reklamlar çıkardığını biliyor olmamız gerekiyor.

 

Böyle bir aracı sizlere sunmamın nedeni ise Google da şu an ne aranıyor ya da Google da en çok aranan kelimeleri eğer merak ediyor iseniz takip edebileceğiniz bir platform ile doğrudan sağlamak ve gözleriniz ile doğrudan görmenizi sağlamak istiyorum.

 

Google Hot Trends Aracı

 

Ekte vermiş olduğum linkte tıklayarak şuanda canlı olarak en çok aranan kelimeleri birer kutucuk içinde sergileyebilirsiniz. Google da anlık aranan kelimeleri görme işlemini bu sayede gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz sol alt taraftan konumu değiştirerek başka ülkelerde ki şuanda en çok aranan kelimelere, arama terimlerine ulaşabilirsiniz.

 

Sol üst tarafta bulunan kutucuk resmine tıklarsanız da eğer ekranı ona göre kutucuklara bölebilirsiniz. Cafcaflı olan bu platformun yanın da sağ alt tarafta bulunan Google Trends yazısına tıkladığınızda başka bir pencereye yönlendirilirsiniz.

 

Görünümü farklı olan bu pencerede ise bugün hangi kelimenin ne kadar arandığınızı üzerine gelerek istatistik ikonuna tıklayarak hangi İlden, ne kadar arandığı gibi bilgilere ulaşabilmeniz mümkündür. Google da bugün en çok ne arandı gibi soruların cevabını yine Google’ın bizlere sunmuş olduğu platform aracılığı ile ulaşabilmemiz mümkün duruma gelmektedir.


] }

Yorum yapın