FIFA 2020 Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Futbol, küçücük bir kelime olmasına rağmen bazı insanlar ve bazı ülkeler için çok büyük anlamlar ifade ediyor. Tribün destekleri, besteler, aşk şarkıları… Bunların hiçbiri bir sevgiliye değil taraftarların tutku ile bağlı oldukları futbol takımlarına yapılıyor. Ekranda yaşadığımız futbol heyecanını konsol oyunlarına taşıyarak uzun yıllardır insanların en büyük eğlencesi haline getiren FIFA, 1996 yılından bu yana birçok insanın en sevdiği oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. 2014 yılından bu güne kadar sürekli eleştiri oklarının hedefi olsa da 2020 yılında birçok insanın gözle görebileceği değişimler ile piyasaya sürülüyor. Bazen “PES mi? FİFA mı?” tartışmaları ortaya çıksa da tarafsız olarak bakıldığında FİFA’nın ne kadar gerçekçi olduğu deneyimleniyor.

 

FIFA 2020 Oyun İncelemesi

FIFA 2015 ve FIFA 2020 karşılaştırıldığında arada hiçbir fark gözlemlenememesi kaçınılmaz bir gerçek fakat bu duruma artık bir son veren EA SPORTS, bu yıl piyasaya sürülen oyunda birçok değişikliğe giderek insanların beklentilerini hiçbir türlü boşa çıkarmadı. Özellikle bu versiyonda bulunan Volta modu birçok FIFA hayranının merakla beklediği yeniliklerden biriydi. FIFA’nın ilk çıktığı zamanlarda konsol oyunları ile ilgilenen birçok kişi Volta’nın ne olduğunu FIFA Street ile öğrendi. FIFA 2020’de yüklü olarak gelen bu mod “Efsane Ol” işleyişi ile devam ediyor. İlk olarak oyuna başlarken J10 adı verilen sokak futbolu takımı ile kariyerinize başlıyorsunuz.  Takımınız ile dünya üzerinde turnuva düzenlenen birçok ülkeye seyehat ederek buralarda takımınızla birlikte sokak futbolu mücadelesi veriyorsunuz.

Fifa 2020 Volta

Volta modu oynanış hissiyatı normal oyuna göre çok farklı olarak karşımıza çıkıyor. Oyun mekaniği bakımından maç yaptığınız top sanki oyuncunun vücuduna yapışık bir his veriyor. Bu modu öğrenmek ilk başlarda kolay gibi görünse de profesyonel olmak uzun bir süreç istiyor. Oyuna ait akrobasik hareketleri kolay bir şekilde yapabilen oyuncuların bu modda büyük keyif alacaklarından hiç şüphemiz yok.Volta modundan yavaş yavaş uzaklaşarak oyunun çok az gibi görünse de etkili olacak yeniliklerinden bahsetmeye başlayalım.

FIFA 2020 Oynanış

FIFA 2020’de oynanış bakımından en fazla dikkat çeken yenilik bire bir pozisyon içerisinde bulunduğunuzda çalım atmak fazlasıyla kolay hale getirilmiş. Oyunda birçok hareketi aynı anda kombine ederek oldukça etkili çalımlar atabiliyorsunuz. Eğer yeteneği yüksek oyuncuların olduğu takımlar ile oynuyorsanız rakip savunma oyuncuları çok kolay bir şekilde geçebiliyorsunuz. Defans yönüne bakacak olursak oyunun yapımcıları FIFA 2019’da aldıkları eleştirileri göz önünde bulundurarak önemli bir yeniliğe imza atmış. Manuel kontrol olayını daha da geliştirerek bu şekilde yapılan müdahalelerin daha fazla etkili olmasına olanak tanımışlar. Net bir şekilde söylemek gerekirse defans oyuncuları ile top çalmak FIFA 2019’a nazaran daha kolay hale getirilmiş.

Fifa 2020 Oynanis

Oyun hissiyatı bakımından yapılan bir diğer yenilik ise geçtiğimiz yıl oyuna eklenen Timed Shot özelliğinin etkinliğinin azaltılmasıdır. Bu özellik artık oyunda profesyonel olan oyuncular tarafından sabote edilerek FUT modda çok basit goller atılmasına sebep oluyordu. EA Sports önemli bir hamle yaparak bu saboteyi devre dışı bırakmış. Bunların yanı sıra oyuna eklenen anlık hava durumları da oyunu bir yandan güzelleştirmiş diyebiliriz. Anlık olarak hava durumu değişebiliyor ve maçın ortasında aniden yağmur yağmaya başlayabiliyor. Aslında çok basit bir özellik olmasına rağmen uzun yıllar sonra daha yeni eklenen bir özellik oldu.

Kariyer Modu

Kariyer Moduna bakacak olursak çok denilmeyecek kadar az yenilik ile karşılaşıyoruz. Basın toplantısına bazı dialoglar eklenerek yenilik gibi göstermeye çalışılmış. Ama FIFA hastaları yer mi? Yemez.  Yapılan toplantılara katılarak sorulara cevap vermeniz doğrudan oyuncularınızın morallerine etki ediyor. Aslında hiçbir şey gibi gözüküyor olsa da oyuncular açısından güzel bir özellik olmuş. Oyuncuların belki de yenilik beklediği en önemli kısımlardan biri Ultimate Team’dı, bu moda ise son zamanlarda PUBG, Fortnite gibi oyunlardan görmeye alıştığımız sezon sistemi getirilmiş. Her sezon karşınıza çıkan görevleri tamamlayarak paket, özelleştirme ve coin boost gibi ödüller kazanabiliyorsunuz. Pay to Win sistemi EA Sports’un asla vazgeçemediği bir sistem olduğu için halen daha devam etmektedir. Oyuna para yatırdığınız taktirde çok iyi takımlar kurarak turnuvalara katılabiliyorsunuz. Bu da oyuncuların FIFA’dan yavaş yavaş soğumalarına sebep oluyor.

Fifa 2020 Sistem

FIFA 2020 Grafik İncelemesi

Oyunu grafik tarafından değerlendirecek olursak FIFA’nın diğer serilerinden herhangi bir fark göze batmıyor. FIFA 15’ten itibaren oyunları tek ekranda bölsek hangisinin FIFA 2020 olduğunu çözmek hiç kolay olmaz. Oyunda tribün tarafından söylenen besteler ve seslendirmelerde herhangi bir değişiklik yok. Üstüne üstlük yıllardır kullanılmaya devam edilen spiker seslerinden artık gına geldi ve hâla daha herhangi bir güncelleme gelmiyor.

FIFA 2020’yi oynamak için gerekli sistem özelliklerini aşağıda belirtmek istiyoruz. Bu oyunu oynamanın en rahat olacağı cihazı bilgisayar incelemeleri kategorimizden takip edebilirsiniz.

FİFA 2020 Sistem Gereksinimleri

Belirtilen sistem özelliklerine sahip bilgisayarlar ile FIFA 2020 zevkini doyasıya yaşamanız mümkündür.

FIFA 20 Minimum PC Teknik Özellikleri:

 • İS: Windows 7/8.1/10 – 64-Bit
 • İşlemci: AMD Phenom II X4 965, Intel Core i3-2100 veya dengi
 • Bellek: 8GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7850 2GB, NVIDIA GTX 660 2GB veya dengi
 • Sabit Disk: En az 50 GB boş alan
 • Online Bağlantı Gereksinimleri: En az 512kbps internet hızı. Yüklemek ve oynamak için internet bağlantısı gerekir.

FIFA 20 Önerilen PC Teknik Özellikleri

 • İS: Windows 10 – 64-Bit
 • İşlemci: AMD FX 8150, Intel i5-3550 veya dengi
 • Bellek: 8GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 270X, NVIDIA GeForce GTX 670 veya dengi
 • Sabit Disk: En az 50 GB boş alan
 • Online Bağlantı Gereksinimleri: Geniş bantlı bağlantı önerilir. Yüklemek ve oynamak için internet bağlantısı gerekir.

 

Fifa 2020 indir mek için fifa 2020 sistem gereksinimleri ni sizlerle paylaşmış olduk. Fifa 2020 pc için fifa 2020 fiyat konusu netleşince paylaşıyor olacağız. Fifa 2020 demo‘su ile ilgili şu anda elimize ulaşan bir konu yoktur.


] }

Yorum yapın