Flash Bellek Seçiminde Bunlara Dikkat Edin!

Flash Bellek Seçiminde Bunlara Dikkat Edin!

Günümüzde taşınabilir bellekler oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Taşınabilir belleklerin yani flash belleklerin avantajlarından bahsedecek olursak birkaç makale yazmamız gerekir sanırım. Çeşitli bilgilerimizi, videolarımızı, fotoğraflarımızı ve daha birçok verilerimizi güzel bir biçimde taşımamıza olanak tanırlar ve bu sebeple de en önemli teknolojik ürünlerinden bir tanesi dersek yeridir. Ancak günümüz çerçevesinde gelişmekte olan teknoloji ile birlikte her geçen gün çok daha farklı flash bellek tipleri ortaya çıkmaktadır. Bu belleklerin aralarında da şirketlerin yarışları da vardır ve bu piyasayı etkilediği sürece de kullanıcılara bir hayli seçenek olanağı oluşuyor. Sorabileceğiniz en kaliteli sorulardan biri de hangi flash bellek türünü tercih etmeliyiz? Taşınabilir bellekleri yani bu flash bellekleri markalarına göre mi tercih etmeli yoksa ucuz olmalarına göre mi tercih etmeliyiz? Ülkeye göre mi, tanınırlığa göre mi? Gibi sorular getirebiliriz.

 

Marka Seçimi Yaparken Dikkat

Flash belleklerde marka seçiyorken oldukça hassas davranmalıyız. Bunun nedeni bazı markaların flash bellekleri son derece kaliteli ve uzun süre kullanılabiliyorken yine çeşitli flash bellek üreticilerinin ürünleri oldukça kalitesiz olabilmektedir ve kullanılabilirlik oranları da bir hayli düşük çıkabiliyor. Flash bellek seçerken, markanın kalitesine, oldukça tanınmış olmasına mutlaka önem verin. Ucuz şekilde piyasaya sürülmekte olan flash bellek tiplerini tercih etmemelisiniz. 2. El flash bellek tiplerini asla kullanmamalısınız. Flash bellek korumalarına, plastiklerine veya demir yapılarına dikkat etmeli ve buna göre tercih etmelisiniz.  Özellikle de fiyatı ucuz flash bellek tiplerinden kaçının. 16 GB flash belleği 9 – 10 TL gibi bir ücrete alabilirsiniz ancak bu belleğin yazma ve okuma hızı son derece düşüktür. Yani bir dosya kopyalamaya kalktığınızda bu saatlerinizi dahi alabilir ve ayrıca oldukça kısa ömürlü olabilirler. Yine 2. El flash bellek tiplerinden muhakkak kaçının. Bu bellekler bir çok kez darbe almış olabilirler. Kesinlikle dememin sebebi de bu belleklerinizde önemli verilerinizi saklamak isteyeceğinizden dolayıdır. Bu verilerinizi kaybederseniz çok büyük maddi veya manevi hasarlar alabilirsiniz.


] }

“Flash Bellek Seçiminde Bunlara Dikkat Edin!” üzerine 6 yorum

  1. Hocam elinize sağlık çok faydalı bir içerik oldu ödevlerim için yeni bşr flash bellek alacaktım bu bilgilere dikkat edeceğim özellikle fiyatını çok ucuz secmemeliyiz yoksa kandırılma ihtimalimiz artar

    Cevapla
  2. Geçen 1 tane flash bellek aldım ucuz diye hız gibi özelliklerine hiç bakmadım. Eve gelince dosya atmak istediğimde çok yavaş yükleniyordu gerçekten hız değerlerine bakmak lazım 10-15 tl daha fazla verip daha iyisini almakta fayda var.

    Cevapla

Yorum yapın