Adobe Flash Player Virüsü Nasıl Silinir?

Adobe Flash Player Virüsü Nasıl Silinir?

Adobe Flash Player virüsü özellikle de son dönemlerde oldukça yaygınlaşmış olan bir virüs çeşididir. Aslında bu bir virüs değildir virüs olarak kullanılan bir maskeleme yöntemidir. Özellikle de son dönemlerde çeşitli web siteler sahte Adobe Flash Player güncellemeleri başlığı altında kullanıcılara, ziyaretçilere bu virüsü yüklemektedirler. Pekala, bu nasıl oluyor? Bildiğiniz üzere Adobe Flash Player sık bir şekilde güncelleme ihtiyacı gerektiren bir çeşit uygulamadır. Flash videoları izlememizi sağlayan, web sitelerdeki flash içerikleri görebilmemizi sağlayan bir programdır. Kötü niyetli kişilerde bunu fırsata çevirerek web sitelerine Adobe flash player güncellemesi çıkmış gibi virüsleri koyuyorlar ve kullanıcılar da güncelleme var zannederek bu virüsleri indirip çalıştırıyorlar.

 

Bilgisayarınıza virüs bulaşıp, bulaşmadığını anlamak için tıklayın.

Adobe Flash Player Virüsü Nasıl Çalışır?

Adobe Flash Player virüsünün çalışma prensibine gelirsek bu virüs aslında arka planda zararlı kodların yüklenmesini sağlamaktadır. Ayrıca birçok kitle tarafından kullanılıyor. Örneğin, kötü niyetli bir kişi bilgisayarınızı ele geçirmek istiyorsa oluşturmuş olduğu Truva atı virüsü ile güncellemeyi birleştirmektedir ve sizlere sunmaktadır. Bunlara ek olarak yine genellikle reklam virüslerini kullanıcılara açtırabilmek için kullanmaktadırlar. Reklam virüslerinden kasıt ise, bilgisayarınıza bulaşan ve arka planda sürekli olarak sizlere reklam dinleten virüslerdir. Kötü niyetli kişiler bu virüsler üzerinden çok yüklü miktarlarda para kazanıyorlar. Aslına bakacak olursak, günümüzde Truva Atı virüslerinden ziyade en sık kullanılmakta olunan virüs çeşitlerinden birisidir. Bu reklam virüslerini çalıştırdıktan sonra arka planda sadece reklamlar dinletmek ile kalmıyorlar bunlara ek olarak tarayıcınıza da bulaşıyorlar ve tarayıcınız üzerinden sizlere reklam tıklatıyorlar. Sizin her tıklamanız da kötü niyetli kişiler de para kazanıyor.

 

Adobe Flash Player Virüsü Nasıl Silinir?

Bu virüsü bilgisayarınızdan silmek istiyorsanız Avast Anti Virüs programını kullanabilirsiniz. Sisteminize ücretsiz versiyonunu da yükleyebilirsiniz. Yükleme işleminden sonra tam tarama başlatın ve 1 saat sisteminizi taramasını sağlayın. Tarama işlemi bittikten sonra da sisteminizi kapatıp yeniden açın. Virüs silinmiş olacaktır. Başka virüslere yakalanmak istemiyorsanız Chrome tarayıcısına çeşitli güvenlik eklentileri de yükleyebilirsiniz.


] }

Yorum yapın