Whatsapp’ta Bunları Mutlaka Öğrenin

Whatsapp’ta Bunları Mutlaka Öğrenin

Günümüz çerçevesinde kullanıcılar çeşitli uygulamalar kullanıyorlar ve WhatsApp uygulaması da hepinizin bildiği üzere son derece sık bir şekilde tercih edilen en önemli uygulamalardan birisidir. Fakat sadece WhatsApp uygulamasını açıp arkadaşlarımız ile mesajlaşarak WhatsApp uygulamasını tamamen kullanabiliyor olduğumuz anlamına gelmemektedir. Bu uygulamayı birçok kişi özel anlamda incelemiştir fakat her ne kadar vaktinizi çok ayırarak incelemiş olsanız da gözünüzden kaçan birçok püf noktaya var. Bizler de sizlere şimdi bu püf noktaları detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız. WhatsApp uygulamasının en sık bilinen özelliklerinden bir tanesi de en son görüldü fonksiyonudur.  Bu özelliği sayesinde insanların başı derde girebiliyor. Sonuç olarak da istenmeyen sürprizler ile karşılaşılabilmektedir. Sevgili çiftler de bu saatte çevrim içiymiş fakat bana neden mesaj göndermedi veya mesajıma neden cevap vermedi gibi karamsarlıklara girebiliyorlar işte bu karamsarlığı bu özellik ile engelliyoruz.

 

WhatsApp Pil Kullanıyor Uyarısı Kapatma

Son Görüldü Olayını Kaldırma

Whatsapp en son görülme vaktini ortadan kaldırabilmek için “Ayarlar – Hesap – Gizlilik ve Son Görülme” adımlarını izliyoruz. Bu sekme altında “Herkes – kişilerim ve hiç kimse” seçeneklerini göreceksiniz. Bu seçeneklerden “Hiç kimse” seçeneğini seçmek isterseniz sizi çevrimiçi olarak kimse göremez ve yine en son giriş zamanınızda asla görülmez. Fakat bu durumun bir de dezavantajı vardır o da bu ayarı seçerseniz sizler de başkalarının son girdiği vakti göremezsiniz.

 

Profil ve Durum Gizliliği

Daha önceki adımlarda da bahsettiğimiz bu sekme içinde bulunan “Durum ve Fotoğraf Gizlilik Ayarı” fonksiyonunu yine “Kişilerim” olarak değiştirdiğiniz takdir de sizler beraberinde bazı bilgilere, oldukça kolay bir biçimde ulaşabilmelerinin önüne geçebilme şansınız var. Whatsapp kouşmalarınızı da yine 3.parti bazı yazılımlar beraberinde oldukça rahat bir şekilde şifreleyebilme şansınız var. İnsanlar telefonunuza girip her seferinde parola ile giriş yapmayı tercih etmezler. Sizlere de yine bu gibi durumlarda son derece kolaylık sağlamakta olan 3. parti uygulama anlamında ChatLock gibi programları tavsiye ediyoruz. Bu yazılımlar ile uygulamalarınızı şifreleyebilir ve sadece kendinizin girebilmesine olanak tanıyabilirsiniz.


] }

Yorum yapın