Virüs Nasıl Bulaşır, Bulaştığını Nasıl Anlarız?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte en çok kullanılan teknolojik aletler akıllı telefonlar ve bilgisayarlardır. Bu cihazların gelişmesi gün geçtikçe artış gösteriyor. Artış göstermesiyle birlikte yaygınlaşması da bir hayli söz konusu oluyor. Bizde sizlere bilgisayarınıza en yaygın virüs bulaşma yollarını sunuyoruz.

 

 

Sahte İndirme Linklerine Dikkat !

 

Bilgisayar ve mobil kullanıcılar, neredeyse günlerinin birçoğunu sosyal medya ve internet ortamında geçirmekte. İnternette gezinmek her gün yeni bir paylaşımla karşı karşıya kalmak güzel bir durum. Fakat ne kadar çok internet üzerinde gezerseniz bir o kadar sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz, dikkatli olunması kesinlikle gerekmektedir.

 

Bu sorunlardan birisi ve kullanıcıların genellikle baş edemediği, teknolojiyle arasının bozulmasına yol açan husus virüslerdir. İnternet ortamında bulunan birçok virüs vardır. Bu virüsler cihazlarınıza kolaylıkla erişebilir. Erişir derken de örneğin gezindiğiniz internet sitelerindeki sahte indirme linklerini kullandığınızda kolaylıkla virüsler cihazınıza bulaşır. Çoğunlukla da böyle olur.

 

 

Programlarınızı Asla Crack Kullanmayın!

 

Eğer kullandığınız programları crack olarak kullanıyorsanız cihazınıza virüs bulaşma ihtimali daha yüksektir. Çoğu crack dosyalarına virüs entegre edilmiştir. Bununla birlikte bazı sitelerden indirmiş olduğunuz programlar ile birlikte istemediğiniz şekilde farklı programları da beraberinde cihazınıza indirebilirsiniz ve virüsün bilgisayara bulaşması dahil olur.

 

 

Virüslerden korunmanın yolları !

 

Virüsler kötü yazılımcılar tarafından hazırlanırlar ve bazı yazılımcılar bu programı öyle bir yazarlar ki anlamanız mümkün olmaz. Çok güvenilir gelir fakat bir şekilde virüs bilgisayarınıza sızar. Bu tür durumlar için mutlaka kaliteli bir virüs programını cihazınıza yükleyin. Sonrasında, başta sahte indirme linkleri ve yasaklı sitelere dikkat edin.

 


] }

Yorum yapın