Google Adsense Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Google Adsense Kayıt Olma Nasıl Yapılır?, işleminden önce sizlere Google Adsense ile ilgili bir kaç bilgilendirme yapalım. Nereye kayıt olduğunuzu öğrenmeniz açısından bu bilgilendirmeleri okumanızı öneriyoruz.

 

Google Adsense, web site sahiplerinin kazanç araçları yer arasında alan en önemli araçlardan bir tanesidir. Bu yöntem ile web sitenizin belirlediğiniz yerlerine reklamlar yerleştirerek, günlük alacağınız tıklamalara göre kazanç elde edebilirsiniz.

 

Google Adsense, reklam verenler tarafından en çok tercih edilen reklam çeşididir. Reklamların arasında kesinlikle uygunsuz reklam bulunmamaktadır. Bu yüzden herkesin gönül rahatlığıyla kullandığını söyleyebiliriz. Üstelik reklam alanları, reklam çeşitleri ve görüntülemeler ile ilgili sürekli raporlar alabileceğiniz uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Performans raporlarıyla, en iyi reklam tıklaması olan alanınızı belirleyebilir, en kötü reklam tıklaması olan bölgenizde de iyileştirmeler yapabilirsiniz.

 

Google Adsense Kayıt Olma Nasıl Yapılır? 

İşte en merak edilen, bir çok kişinin yapılacak adımlardan bilgisi olmadığı için kazanç elde edemediği bir konuyu size açıklayacağız. Bu yazımızdaki adımları takip ederek kolayca Google Adsense başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

Aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaparak, bizim diğer bir sitemizin kaydını yaptığımız gibi, sizde kendi sitenizin kaydını yapabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken bir konu var, Adres, isim, telefon vs. bilgilerinizi kesinlikle yanlış girmeyiniz. Tarafınıza google tarafından posta yoluyla bir pin gönderilecek ve bu pini para göndermek için sizden isteyeceği için tekrar söylüyoruz, kesinlikle yanlış bilgiler vermeyiniz.

 

 • İlk olarak [button url=”https://www.google.com/intl/tr_tr/adsense/start/#/?modal_active=none” target=”_blank” color=”#81d742″]Google Adsense[/button] sitesine giriyoruz.
 • Burada [vurgu color=”#000000″]”Şimdi Kaydolun” seçeneğine tıklıyoruz.
 • Burada, en üste sitemizin adresini yazıyoruz, altındaki yere de iletişim mail adresimi yazmamız gerekiyor. Ardından kaydet ve devam et butonuna tıklıyoruz.
 • Web Site Urlsi E Posta 300x280
 • Gelen ekranda, ülke seçimimizi yapıyoruz, sözleşme bilgilerini okuduğunuzu onayladıktan sonra hesap oluştur butonuna basıyoruz.
 • Ulke Secimi Ve Sozlesme Onayi 275x300
 • Üyeliğinizin oluştuğu sayfada, adres bilgilerimizi giriyoruz ve onaylıyoruz.
 • Bu sayfayı geçtikten sonra bize verilen kodu sitemize yerleştirmemiz gerekiyor. Siteye kodu, tema ayarlarından yerleştirme yapabilirsiniz.Adsense Kodu 300x167
 • Kodu sitemize yerleştirdikten sonra, kodu siteme yapıştırdım onay kutusunu seçip, bitti butonuna tıklıyoruz.
 • Bu işlemlerin tamamını yaptıktan sonra, Adsense hesabınız etkinleştiriliyor yazan bir sayfaya geleceksiniz.

 

Yukarıdaki işlemleri tamamlayarak Google Adsense Kayıt Olma Nasıl Yapılır? işlemlerini tamamlamış bulunuyorsunuz. Eğer başvurunuz onaylanırsa Google Adsense tarafından, siteye yerleşim yapacağınız reklam kodları tarafınıza bildirilecektir. Eğer başvurunuz kabul edilmezse bunun için ret maili alacaksınız.

 

Google Adsense Onaylandıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

 

Google Adsense`de üç aşamalı onay sistemi bulunmaktadır. Birincisi kayıt olurken sitenizi kayıt edebildiğiniz onay, ikincisi hesabınız etkinleştirildikten sonraki onay. Üçüncü onay, diğer iki onaydan çok daha önemlidir. Bu noktada artık gerçek bir adsense kullanıcısı olduğunuzu söyleyebiliriz.

 

Üçüncü onayı almanızın ardından çok dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Aşağıda yazdığımız konulara dikkat etmenizi öneririz.

 • Adsense pinini alabilmeniz için doğru adres bilgilerini girmeniz kesinlikle çok önemlidir.
 • Adsense pini bildirimi panelinize 20 TL`ye ulaştığınızda düşeceğinden, pini kaybetmeyin. Henüz pin gelmediyse endişelenmeyin, pinin elinize ulaşması genellikle 2-4 hafta aralığında bir süreç almaktadır.
 • 4 hafta beklediniz ve hala pin elinize ulaşmadıysa, toplamda 3 pin isteme hakkınız olan, pin isteme hakkınızı kullanabilirsiniz.
 • Pin isteme hakkınızı doldurdunuz ve hala pin girmediyseniz 6 ay sonra reklam gösterimi otomatik olarak durdurulacaktır. Pin yerine, kimlikle doğrulama yapmak zorundasınız. Kimliğinizi taratıp, karşı tarafa gönderdikten sonra artık adsense hesabınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

 

 


] }

“Google Adsense Kayıt Olma Nasıl Yapılır?” üzerine 21 yorum

 1. Ben adsense başvuru yaptım size bir gün içinde döneceğiz şeklinde bir yazı çıktı ve üstünden çok zaman geçmesine rağmen mail falan gelmedi, bir şeyleri yanlış mı yaptım acaba ya da farklı bir kuralı falan var mı adsensin?

  Cevapla
    • Bu konuyu eklerken konuda görmüş olduğunuz sitenin başvurusunu yaptım. Başvurumun ardından 24 saat içerisinde bana kabul edilmediğiyle ilgili mail geldi ve bazı şeyleri düzeltmemi istediler. Şu an bildiğime göre, adsense kayıtlarının kabul edilmesi 2 haftaya kadar sürebiliyormuş. Birde öğrenmek istediğim şey, başvurunuzu tamamladıktan sonra, Adsense hesabınız etkinleştiriliyor sayfasına yönlendirildiniz mi?

     Cevapla

Yorum yapın