Instagram Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medyalar artık hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz mecralar haline geldi. Hepimiz günümüzün bize kalan boş vakitlerinin çoğunluğunu bu mecralarda geçiriyoruz. Kimimiz bu mecralarda çok büyük paralar kazanıyoruz. Kimimiz ise sadece eğlenmek için bu mecralardayız. Uzun emekler verdiğimiz, paylaşımlar yaptığımız sosyal medya hesaplarımızı kaybetmemek için yapabileceğimiz en önemli şey nedir? Hesabımızı kaybetmemek için yaptığımız fakat bunların yeterli olmaması sonucunda hesabımızda ki bütün fotoğraflar, paylaşımları saklayabilmemiz mümkün mü? Bunların hepsi mümkün. Tek yapmamız gereken şey, Instagram hesabı yedekleme işlemini yapmak.

 

Geçmişte fiziksel olarak bütün arşivimizi saklayabilmek tek seçeneğimizdi. Günümüzde ise yedeklerimizi saklayabileceğimiz birçok arşivleme alanı bulunuyor. Bu online yedekleme alanları ülkemizde çok fazla kullanılmamasına rağmen, kullanılan oranla üzerimizdeki yükü oldukça hafifletiyor. Fakat dediğimiz gibi ülkemizde bu depolama alanlarının çok fazla kullanılmamasından dolayı, insanlarımız Facebook,Instagram,Twitter,Google + gibi bir çok sosyal medya hesaplarında fotoğraf, video ve dosyalarını depoluyorlar. İşte size bu yazımızda yukarıda saymış olduğumuz sosyal medyalardaki hesaplarınızı nasıl yedekleyeceğinizi anlatacağız. Bu işlemleri yapabilmek için uygulamalarda kullanabiliriz. Fakat 3. parti uygulamaları önermediğimizden, aşağıda anlatacağımız yolu uygulamanız sizin ve hesabınız için daha yararlı olacağı kanaatindeyiz.

 

Instagram Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır 2019

Özellikle instagram şu an en çok kullanılan resim paylaşma platformu olarak yoluna devam etmektedir. Her geçen gün büyüyen kullanıcı kitlesiyle de hep bir adım önde devam edecek gizi gözükmektedir. Hesaplarımızı güvende tutmak için, instagram tarafından bize bir fırsat niteliğinde bir hizmet getirildi. Instagram hesap yedekleme işlemini aşağıdaki anlatımda olduğu gibi yapabilirsiniz.

 

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açıyoruz.
  • Profilimize giriyoruz. Buradan üç çizgiye tıklayıp [vurgu color=”#000000″]“Ayarlar” sekmesine geliyoruz.
  • Ayarlara girdikten sonra, [vurgu color=”#000000″]“Gizlilik ve Güvenlik” sekmesini açıyoruz.
  • Buradan, güvenlik sekmesinin altında bulunan [vurgu color=”#000000″]“Veri İndirme” seçeneğini seçiyoruz.
  • Veri indirme seçeneğini seçtikten sonra, hesabınızda kayıt olan mail adresi ekranınıza gelir. Burada, isterseniz farklı bir mail adresine yedeklerinizi gönderebilirsiniz. İsterseniz mevcut mail adresine yedeklerinizi gönderebilirsiniz. Mail adresinizi seçtikten sonra, [vurgu color=”#000000″]“İndirme Talep Et” butonuna tıklıyoruz.
  • Bu butona tıkladıktan sonra, instagram şifremizi giriyoruz. Ardından mailinize .zip dosyası halinde gönderiliyor.

 

Bu işlemleri tamamladıktan sonra mail hemen gelmeyebilir. Ekranda size bildirildiği üzere, yedekleme işleminin tamamlanması 48 saati bulabilir.

 

Instagram DM Yedekleme Nasıl Yapılır?

Instagram DM Yedekleme Nasıl Yapılır konusunda ekstra bir şey yapmanıza gerek bulunmuyor. Instagram mesaj yedekleme işlemini yapmak için, yukarıda anlatmış olduğumuz işlemleri yapmanız yeterlidir.

 


] }

“Instagram Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın