Instagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

Instagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? Sosyal medya platformu instagram, birçok kişi için önemli bir platform. Instagram`da kullanıcıları için önemli olduğunun farkında. Kendini sürekli yenileyen bir platform olan instagram, kullanıcıları için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor. Bunlardan bir tanesi de kişi önerme. Kişi önerme bazen çok işe yaramasına rağmen, bazen de gerçekten çok sıkıcı bir hâl alabiliyor.

 

Önerilen kişiler, genellikle ya arkadaşınızın arkadaşı olur veya listenizde ekli olmayan, arkadaşınızda ekli olan birisi, aynı konumda bulunduğunuz bir kişi veya aynı paylaşıma yorum yaptığınız, beğeni attığınız bir kişi bile olabilir. Bu kadar fazla seçeneğin de can sıkıcı olduğu gerçeği yadsınamaz. Sürekli görmek istemediğiniz kişilerin karşınıza çıkmasını nasıl engelleyebilirsiniz? Instagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

 

Instagram`da Kişi Önerme Nasıl Kapatılır?

Instagram`da kişi önerme kapatma oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle bunu yapmaya karar vermenize neden olan şey nedir? Görmek istemediğiniz bir kişiyi, sürekli ekranınıza gelen aynı kişileri isterseniz bu özelliği kapatmadan da önerilen listesinden çıkarabileceğinizi biliyor musunuz? Kişi önermeyi kapattığınızda, belki uzun yıllar görmediğiniz bir arkadaşınızı göremeyecek, belki ismini unuttuğunuz çocukluk arkadaşınızı bulamayacaksınız. Bunların hepsini göze aldım diyorsanız, aşağıdaki işlemleri yaparak Instagram`da Kişi Önerme kapatma işlemini çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şunu da açıklayalım, bu işlemi yaparak tamamen kişi önerme işlemini kapatmış olmayacaksınız. Bu işlem ile birlikte, yukarıda bahsettiğimiz gibi sadece görmek istemediğiniz kişilerin önerilerini kapatmış olacaksınız.

 

  • Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan instagram`a giriniz.
  • Uygulamanın alt köşesinde bulunan kalp ikonuna tıklayınız.
  • Üst kısımda yer alan “Sen” alanındayken, önerilenlerden çıkarmak istediğimiz kişiyi sağa doğru çekip, çöp ikonuna tıklıyoruz. Bu işlemi yaparak kişiyi artık önerilen listemizden çıkarmış bulunmaktayız.
  • Önerilen listemizi kısıtlamak istiyorsak, hesabımızı facebook ile birleştirmekten vazgeçmeliyiz. Bu şekilde önerilen listemizi oldukça küçültmüş oluruz.
  • Aynı işlemi android işletim sistemine sahip olan bir telefondan yapacaksak, bunun için işlem sırası aynı olacak fakat iOS`daki gibi sağa çekip değil de, üstteki üç noktaya tıkladıktan sonra önerilenlerden çıkartma işlemini yapabiliriz.Instagram

 

Instagram Hesabımı Önerilen Hesaplardan Nasıl Çıkartabilirim?

Instagram Hesabımı Önerilen Hesaplardan Nasıl Çıkartabilirim? Instagram size arkadaş, kişi önerilerinde bulunduğu gibi, sizin hesabınızı da bir başkasına öneriyor. Instagram önerilenlerden çıkmak istiyorsanız, hesabınızı gizlemeniz bunun için yeterli olmayacaktır. Aşağıdaki işlemleri yapmanız durumunda, Instagram hesabınızı önerilenler listesinden çıkartma işlemini yapabilirsiniz.

  • Öncelikle bu işlemi yapabilmemiz için, instagram hesabımıza webden girmemiz gerekmektedir.
  • Instagram`a girdikten sonra profilimize giriyoruz.
  • Profilimizde, “Profili Düzenle” sekmesine girip buradan, en altta bulunan “Benzer Hesap Önerileri” onaylıysa, buradaki onayı kaldırıyoruz.

 

Bu işlemleri tamamlamamızın ardından artık hesabımız kimse tarafından önerilenler listesinde görünmeyecektir. Tekrar aktifleştirmek istediğimizde ise, yukarıdaki işlemler sırasını takip ederek, “Benzer Hesap Önerileri” sekmesini onaylamamız yeterli olacaktır.


] }

Yorum yapın