Google Asistanı Nasıl Devre Dışı Bırakılır ?

Telefonumuzda yer alan ve her an her hangi bir şeyi sormak istediğimiz gerek sesli soru sorarak sesli cevabını aldığımız Apple kullanıcılarının Siri’ye benzer fakat kesinlikle Siri sesli asistanından daha iyi bir asistan olan Google asistanı nasıl kapatılır ?

 

Telefonumuza alarm kurdurmaktan, hava durumu sormaktan ve daha bir çok işimize yarasa bile gün gelip her an işimize yaradığını düşünsek bile bazı kullanıcılar bu sesli asistan sıkıcı gelir bir duruma gelmektedir. Gerek sıkıcı gelmesi gerekse de artık telefon markalarının kendi asistanlarını üretmesi durumunda artık Google sesli asistan kapatma işlemini yapmak isteyebilirsiniz.

 

 

Google Asistanı Nasıl Devre Dışı Bırakılır ?

Android işletim sistemi ile bütünleşen ve hemen hemen her işimize yarayan Google Asistant devre dışı bırakma işlemi için aslında yapacaklarımız bir kaç saniyeyi alacaktır.

 

Artık devre dışı bırakma işlemini tamamladıktan sonrasında Home tuşuna basılı tuttuğunuzda akıllı cihazınızda başka bir sesli asistan bulunmuyor ya da o asistanı etkinleştirme işlemini gerçekleştiremediyseniz hiç bir şey açılmayacaktır.

 

 

Google Asistanı Devre Dışı Bırakma

 • Telefonunuzdan “Ayarlar” kısmına girin.
 • Ardından Ayarlar kısmından “Uygulamalar” butonunu bulup tıklayın.
 • Karşınıza açılan Uygulamalar başlığı altında ki uygulamalardan “Google” ı bulup üzerine tıklayın.
 • Ardından yapmanız gereken işlem Google uygulamasının bilgi paneline eriştikten sonrasında sol tarafta yer alan “Uygulamayı Devre Dışı Bırak” butonuna tıklayın.
 • Ardından karşınıza açılan ufak pencereden “Evet” diyerek onay verin.

 

Artık akıllı cihazınızda bulunan Google’ın asistanı olarak adlandırdığımız ve şuanda özel bir isim konulmayan asistanı devre dışı bırakma işlemini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Google asistanı kapatma işlemini gerçekleştidikten sonrasında ise eğer tekrardan aktif etmek ister iseniz yaptığınız işlemler aşağıda yer almaktadır.

 

 

Google Asistanı Tekrardan Geri Açmak

 • Telefonunuzdan “Ayarlar” kısmına girin.
 • Ardından Ayarlar kısmından “Uygulamalar” butonunu bulup tıklayın.
 • Karşınıza açılan Uygulamalar başlığı altında ki uygulamalardan “Google” ı bulup üzerine tıklayın.
 • Ardından yapmanız gereken işlem Google uygulamasının bilgi paneline eriştikten sonrasında sol tarafta yer alan “Uygulamayı Aktif Et” butonuna tıklayın.

 

Bu işlemi yaptıktan sonrasında ise akıllı cihazınızda kulanmış olduğunuz Google Sesli Asistanını tekrardan geri aktif ederek ve telefonunuzdan aynı şekilde Home tuşuna basılı tuttuğunuzda geri çalıştığını görmüş olacaksınız.


] }

“Google Asistanı Nasıl Devre Dışı Bırakılır ?” üzerine 9 yorum

 1. Sadece “durdurmaya zorla (zorla kapat)” tıklanabiliyor, buna tamam dediğimizde de hiçbir şey olmuyor!

  Cevapla
 2. Arkadaşlar lütfen yardım edin bende uygulamayı devre dışı bırak yerine tıklanmıyor sadece zorla kapatan tıklanıyor

  Cevapla

Yorum yapın