WordPress NoFollow Link Nasıl Verilir ?

Genel olarak kafaları karıştıran bir soru olsa bile WordPress içerik yönetim sistemine sahip bir internet siteniz var ise ve vereceğiniz link başka sitelere gönderme yapıyor ise kafaları karıştıran bir durum ortaya çıkmaktadır.

 

WordPress NoFollow link verme işlemi aslında oldukça basit ve bu yazıyı okuduktan sonrasında ne kadar kolay olduğunu hepimiz öğreneceğiniz. Genel olarak kullanıcıların kafasına takılan WordPress nofollow link nasıl verilir cümlesi gündemimizde şuanda yeni sorulan ve yeni internet sitesi kuranların gözde sorularından bir tanesi olma konumuna gelmektedir.

 

 

WordPress NoFollow Link Nasıl Verilir ?

Öncelikle internet sitemize ulaşan arama motorlarının vermiş olduğunuz link’i takip etmemesini istiyor iseniz yapmanız gereken işlem o bağlantıyı no follow olarak belirtmek olacaktır. NoFollow olarak belirtmemizin amacı ise sitenizi ziyarete gelen ve içeriğinizi indexlemeye hazır olan bu botlara bu bağlantıyı takip etme, önermiyorum şeklinde bir belirtmenin yoludur. Bu sayede sizin sitenize gelen botlar otomatik olarak o siteye geçiş yapmazlar ve o link ile hiç bir bağlantınız olmadığını botlara belirtmiş olursunuz.

 

Temel olarak internet sitelerinin yönetim panellerinden kaynaklanan bir değişiklik olsa bile WordPress nofollow link yapma işlemi oldukça kolaydır. Yönetim panelleri değişse bile link yapısı değişmediğinden dolayı bunu aslına bakarsanız iki farklı şekilde yapabiliriz.

 

Eğer SEO Eklentisi Destekliyor İse :

 • Eğer yazmış olduğunuz yazının en altında yer alacak olan ve sitenize kurduğunuz seo eklentisi nofollow link olayını kendisi yapıyor ise işiniz kolay.
 • Yazmış olduğunuz içeriğin en alt tarafına inin.
 • Seo eklentinizi göreceksiniz.
 • Onun altında yer alan seçeneklerden “NOFOLLOW this page/post” kısmını işaretleyin.

 

Artık internet sitenize gelen botlara bu sayfada ki bağlantıları, linkleri takip etmemesi gerektiğini direkt olarak söylemiş bulundunuz. Eğer WordPress içerik yönetim sisteminde kullanmış olduğunuz eklentide ve girdiğiniz içeriğin en altında böyle bir seçenek bulunmuyor ise hiç korkulacak bir durum yok WordPress nofollow link verme işlemi için ise tekrardan yazı düzenleme alanını kullanacağız.

 

 

WordPress Yazı Düzenleme Panelinden No Follow Link Vermek İçin :

 • İçeriği girmiş olduğunuz kısımdan düzenleme panelinden “Görsel” ve “Metin” şeklinde iki buton bulunmaktadır. “Metin” butonuna tıklayın.
 • İçeriğiniz bu kısımda HTML kodları ile gözükmektedir.
 • Vermiş olduğunuz link kısmını bulun. Temel olarak aşağıda ki gibi gözükmektedir.
  <a href="http://www.linkverilenbaglanti.com/">Link Verilen Kelime</a>
 • Şimdi yapmanız gereken bu bağlantıyı bulduktan sonrasında ise .com/ olan kısıma bir boşluk bırakarak aşağıda ki kısmı yazın.
  rel=nofollow"
 • Yukarıda ki var olan yeri yazdıktan sonrasında ise artık son görünümü aşağıda ki şekilde olacaktır;
  <a href=”www.linkverilenbaglanti.com/” rel=”nofollow”>Link Verilen Kelime</a>

 

Ardından tekrar Görsel kısmına tıkladığınızda sizin için WordPress linkleri nofollow yapma işlemi tamamlanmış durumda olacaktır. Görsel kısımda hiç bir değişiklik olmamasına rağmen internet sitenize gelen arama motoru botlarına o siteye gitmemesi söyleniyor olacaktır.


] }

“WordPress NoFollow Link Nasıl Verilir ?” üzerine 3 yorum

 1. Bilmeyen arkadaşlar için çok yararlı bir konu, çoğu kişi tanıtım yazısı ve link satımında no follow linkin nasıl verildiğini bilmiyor.

  Cevapla

Yorum yapın