Chrome Kayıtlı Şifreler Nasıl Görülür ?

Günümüzde her bilgisayarda bulunan ve en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome artık telefonlarımızda bile en çok kullanılan internet tarayıcısı haline gelmiştir. Chrome kaydedilen şifreleri görme özelliği ise de ne yazık ki daha akıllı cihazlarımızda kullanmış olduğumuz internet tarayıcısında bulunmamaktadır.

 

 

Chrome Kayıtlı Şifreler Nasıl Görülür ?

Temel olarak kayıtlı şifreleri görmek için ise iki farklı yol izleyebilirsiniz. Eğer gerçekten kendi kayıt etmiş olduğunuz şifreleri öğrenmek istiyor iseniz telefon yada bilgisayar farkı olmadan öğrenebilmeniz mümkün. Fakat Chrome şifreleri görme işlemi için başka bir kişinin bilgisayarında ki Chrome kayıtlı şifreleri görmek istiyor iseniz yapacağınız işlem sadece o bilgisayara geçmek olacaktır.

 

Kendinize ait kayıt olan şifrelere ulaşmak istiyor iseniz yapacağınız işlem aslında çok basit;

 

https://passwords.google.com/

 

Yukarıda ki ekte ki bağlantıya tıkladığınızda ve gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonrasında sizin nerede ne var ne yok ise kaydetmiş olduğunuz şifreleri bir bir görebilirsiniz. Hatta ve hatta ben bu siteye ne zaman üyelik oluşturmuşum gibi düşünceler kafanızda belirebilir.

 

Eğer kendinize ait unuttuğunuz şifreleri bulmak istiyor iseniz sizin işleminiz bir yukarıda ki basamakta bitiyor. Fakat asıl konu bilgisayar üzerinden Chrome şifreleri görme işlemine geldiğinde ise tek yapmanız gereken işlem bir kaç fare tıklamasından ibaret olacaktır. Asıl önemli konu ise şifrelerini almak istediğiniz kişinin bilgisayarına geçme konusunu başarabilmektir. Bundan sonrasında ise yapılacak işlemler;

 

  • Chrome internet tarayıcısını çalıştırın.
  • Ardından sağ üst tarafta bulunan üst üste üç nokta olan ve “Menü” anlamına gelen ikona tıklayın.
  • Ardından sağ tarafta açılan küçük menüden “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza ayarlar kısmı açıldığında sayfanın en altına inerek “Gelişmiş” kısmına tıklayın.
  • Aşağı doğru uzayan sayfada “Şifreler ve Formlar” başlığı altında ki “Şifreleri Yönet” butonuna tıklayın.

 

Artık bundan sonrasında karşınıza gelecek olan sayfada hangi mail, kullanıcı adı yada numara ile giriş yapılmış ve yan tarafında bulunan göz işaretine tıkladıktan sonrasında ise oraya giriş yaparken kullanmış olduğu şifreyi apaçık bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

 

Chrome kayıtlı şifreleri öğrenme işlemini artık başarı ile tamamlamış bulunuyorsunuz. Bazı durumlarda eğer bu sayfa üzerinde çok vakit kaybeder iseniz Google sizden bu sayfayı görüntüleyebilmek için gmail şifrenizi girmenizi isteyebilir. Yapacağınız işi bir an önce elinizden geldiğince çabuk halletmeye bakın.


] }

Yorum yapın