BİP Kullanıcı Hesabı Nasıl Silinir ?

Turkcell ‘e ait olan ve 2015 yılında çıkan BİP kullanıcı hesabı nasıl silinir diyen Android kullanıcılarına bu yazımızda bu mesajlaşma uygulamasının nasıl hesabınızı tamamen silebileceğini göstereceğiz.

 

BİP hesap kapatma işlemi oldukça basit olan ve akıllı cihazınız üzerinden halledebileceğiniz bir işlemdir. Biraz WhatsApp benzeri bir uygulama olan ve sürekli BİP üzerinden Turkcell operatörünü kullanan kişilerin bedava internet vermesi sayesinde bu uygulamada ki kullanıcı sayısını arttırmayı hedefleyen operatör uygulamasından çok basit sayede kurtulabilirsiniz.

 

Temel olarak diğer mesajlaşma uygulamalarında ki diğer işleri hepsi olacak şekilde bire bir yapabilirsiniz. Grup konuşmasından tutunda normal konuşmaya varana kadar gerekli tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Arkadaşının ne zaman online olduğunu dahil görebilirsiniz. Diğer mesajlaşma uygulamalarından pek bir farkı bulunmayan BİP hesabını silme işlem basamaklarını size aktaracağız.

 

 

BİP Kullanıcı Hesabı Nasıl Silinir ?

Günümüzde bir çok uygulamada hesabınızı kalıcı olarak kapatmak ister iseniz yapmanız gereken şey ise bir link sayesinde internet sayfasına ulaşarak bir form doldurmanız istenir. Fakat Turkcell BİP mesajlaşma uygulaması kullanıcılara bir güzellik yaparak kendi uygulaması üzerinden hesaplarını kapatabilme imkan sağlamaktadır. BİP hesap silme işlemi yapmak için ise aşağıda ki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 

  • Akıllı cihazınızda bulunan BİP mobil uygulamasını açın.
  • Uygulamada sol üst tarafta yer alan 3 çizgi ile ifade edilen “Menü” ikonuna tıklayın.
  • Bu kısımda en altta yer alan “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  • Karşımıza açılan ekranda “Hesabım” kısmı yer alacaktır. Bu butona tıklayın.
  • Daha sonrasında sizin hesabınıza dair bilgilendiren bir kısım açılacak ve bu menünün en altında “Hesabımı Sil” adlı bir buton bulunacaktır.

 

Bu butona tıkladıktan sonrasında hesabınızı silmek adına bu buton işinizi görecektir. Bu butona tıklayıp onay verdikten sonrasında BİP hesabını kalıcı silme işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

Böylece artık bir işinize yaramayan ve telefonunuzda boş yere duran. Kullanıcıların sadece bedava internet almak için kullanmış olduğu bu mesajlaşma uygulamasında ki hesabınızdan kalıcı olarak kurtulma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınızdır. Günümüzde her bir platformda boş yere açtığımız ama kullanmadığımız uygulamaların zamanla telefonumuzda birikmesi ise boş yere arkaplanda çalışıp boş yere ram ‘inizi yormasından kurtulacaksınız.


] }

Yorum yapın