Facebook Mail Adresi Nasıl Değiştirilir ?

Gün geçtikçe spama düşen ve bir çok spam yağmurları gelmeye başlayan mail adresimizden artık gına geldiğinden dolayı başka bir mail adresi alıp kullanmaya başlayabiliriz. Yada tam tersi olarak eski mail adresimize iletişimimizi kayıp eder isek yapmamız gereken işlem ise o mail adresi ile kayıt olduğumuz yerlerde ki mail adreslerini tek tek güncellemek olacaktır.

 

Bu bağlamda Facebook mail adresi güncelleme işlemini yapmakta bir hayli kolaylaşacaktır. Eski e-posta adresinizi kaldırabilir yada kenarda ikinci bir iletişim adresi olarak Facebook ‘ta bırakabilirsiniz.

 

 

Facebook Mail Adresi Nasıl Değiştirilir ?

Diğer bir yandan ise Facebook e-posta değiştirme işleminin en başlıca sebebi kullanmış olduğunuz mailinizin şifrenizi unutmanızdan kaynaklanmaktadır. Eğer ki Facebook şifrenizi hatırlıyor iseniz bu işlemi başarı ile tamamlarsınız. Eğer ki Facebook şifrenizi hatırlamıyor iseniz öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken nokta mail adresini değiştirme işlemini başarılı bir şekilde yapabilmek adına Facebook güvenlik nedeni ile Facebook şifrenizi sormaktadır.

 

  • Facebook hesabınızda oturum açın.
  • Ardından “⬇️” butonuna tıklayarak “Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Sol tarafta ki menülerden “Genel” başlığının seçili olmasına dikkat edin.
  • Ardından “İletişim” başlığı altından sağ tarafta yer alan “Düzenle” butonuna basın.
  • Aşağı doğru kayarak küçük olan kısımdan “Bir başka e-posta adresi veya cep telefonu numarası ekle” tıklayın.
  • Ardından yeni e-posta adresini girerek “Ekle” butonuna basın.
  • Güvenlik nedeni ile Facebook sizden şifrenizi girmenizi isteyecektir ve Facebook şifrenizi girdikten sonrasında “Gönder” butonuna basın.

 

Bundan sonrasında ise Facebook mail adresi değiştirme işleminin gerçekleşmesi adına o kısma yazmış olduğunuz mail adresi kısmına gidin ve ardından Facebook ‘un yollamış olduğu doğrulama mailine tıklayın. Eğer mail adresinizi onaylamaz iseniz ana iletişim postasını kaldıramazsınız.

 

Daha sonrasında mail adresinizi onayladıktan sonrasında ise Facebook’a geri dönün. Şimdi yapmanız gereken işlem ise yeni eklemiş olduğunuz mail adresini ana iletişim e-postası olarak seçmek ve ardından diğer e-posta adresini kaldırmak olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonrasında artık eklemiş olduğunuz yeni mail adresi sizin ana iletişim e-posta adresiniz olacaktır.

 

Facebook mail adresi nasıl değiştirilir adlı değindiğimiz bu konuda artık iletişiminizin kalmamış olduğu mail adresinizi Facebook kullanıcı hesabınız üzerinden nasıl kaldırabileceğinizi ve sizlere nasıl Facebook kullanıcı hesabınız üzerine yeni bir mail adresi tanımlayabileceğinizi gösterdik.


] }

“Facebook Mail Adresi Nasıl Değiştirilir ?” üzerine 3 yorum

  1. Facebook kapatıldı sayın yöneticimden yardımcı olmasını istiyorum 05300611992 05364907547 05417623897 05467672054 numarani Facebook tan iptal etmesini istiyorum

    Cevapla

Yorum yapın