Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir ?

Çocukluğumuzdan bugüne kadar gelen ve hala daha kullanmakta olduğumuz sosyal medya paylaşım platformlarının en başında bulunan, aynı zamanda da dünyada ki en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu olan Facebook ‘tur.

 

Eskilerden beri kullandığımız ve yakın çevremizden tanıdıklarımızdan haber almamıza olanak sağlayan, kim nerede ne yaptığını görebildiğimiz sosyal medya paylaşım platformunda bazen insanlar öncelerden beri almış oldukları Facebook kullanıcı adını değiştirmek isteyebiliyorlar.

 

 

Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir ?

Eğer Facebook kullanıcı adını değiştirme işlemini yapmak istiyor iseniz bu durumu da çözüm getiren Facebook ekibi bu adımı ile bir çok kullanıcı memnuniyetini hedefine almıştır. Öncelerden beri kullanmış olduğunuz ve giriş yaparken artık o kullanıcı adını istemiyor iseniz Facebook kullanıcı adını değiştirme işlemini kolayca bir kaç tık sayesinde yapabilirsiniz.

 

  • Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından ana sayfadayken “⬇️” ikonuna tıklayarak açılan küçük pencereden “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında ise sol tarafta ki menüden “Genel” başlığının seçili olduğuna dikkat edin.
  • Genel başlığı altından “Kullanıcı Adı” adlı yazan yeri bulduktan sonrasında “Düzenle” butonuna basın.
  • Yeni kullanıcı adınızı yazdıktan sonrasında “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basın.

 

Bundan sonrasında ise var olan kullanıcı adınızı yeni yazmış olduğunuz kullanıcı adına göre değiştirebilir ve artık eski kullanıcı adınızdan kurtulmuş olursunuz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise zaten başka birinin kullanmış olduğu kullanıcı adını alamıyor oluşunuzdur. Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise kullanıcı adınızın en az 5 karakterden oluşuyor olması gerektiğidir.

 

Bunun haricinde büyüklü küçüklü harf yazdığınızda dahil büyük küçük harf ayrımı olmayarak, büyüklü küçüklü harf yazdığınızda dahil o kullanıcı adı aynı kişiyi Facebook üzerinde temsil edecek demektir. Kullanıcı adınızı seçerken yapacağınız diğer bir şey ise noktalama işaretleri içermesine karşın sonuna .com yada .net gibi bir şey yazamazsınız.

 

Temel olarak Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir adlı konumuzda sizlere nasıl kullanıcı adını değiştirebileceğinizi ve değiştirirken nelere dikkat edeceğinizi temel olarak bahsettik. Fakat en son dikkat etmeniz gereken nokta ise kullanıcı adını istediğiniz zaman dilimlerinde kafanıza göre değiştiremiyor oluşunuzdur. Kullanıcı adınızı seçerken dikkat etmeli ve sürekli değiştirmeye kalkar iseniz Facebook bir müddet sonrasında sizin kullanıcı adınızı değiştirmenize izin vermeyecektir.


] }

“Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir ?” üzerine 3 yorum

  1. Facebook kapatıldı sayın yöneticimden yardımcı olmasını istiyorum 05300611992 05364907547 05417623897 05467672054 numarani Facebook tan iptal etmesini istiyorum

    Cevapla

Yorum yapın