Google Dokümanlar İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

Google Dokümanlar çok kullanışlı, ancak kullanmak için bir internet bağlantısına ihtiyacınızın olması bazı şeyleri zora sokabilir. İnternetiniz olmadan Google Dokümanlarda işlem yapabilmenin bir yolu var. Google Chrome kullanıyorsanız, Google Dokümanlar Çevrimdışı adlı bir uzantı ekleyerek, internetsiz Google Dokümanı kullanabilirsiniz.

 

Ufak bir not düşmemiz gerekiyor; Google Dokümanlar`ı çevrimdışı kullanmak için bir Google Chrome eklentisine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu yüzden yalnızca Google Chrome`da kullanabilirsiniz.

 

Google Dokümanlar İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

Google Dokümanlar`ı çevrimdışı kullanmak için Google Dokümanlar Çevrimdışı eklentisini kurmanız gerekiyor. Yükleme işlemi bittikten sonra, aşağıdaki adımları takip ederek Google Dokümanlar`ı çevrimdışı kullanabilirsiniz.

 

Adım 1: Google Dokümanlar`a girin.

 

Adım 2: Giriş yaptıktan sonra, sol üst köşede bulunan “Üç Çizgiye” tıklayın ve buradan “Ayarlar” menüsüne girin.

 

Uc Cizgi Ve Ayarlar 216x300

 

Adım 3: Ayarlar menüsünden, “Çevrimdışı” anahtarını açık konuma getirin ve “Tamam” butonuna tıklayın.

 

Cevrimdisi Ayari 278x300

 

Bu işlemleri yapmanızın ardından, bütün Google Dokümanlar`ı çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz. Çevrimdışı olarak yaptığınız bütün işlemler çevrimdışı olarak kaydedilir. Bilgisayarınız ilk internete bağlandığındaysa otomatik olarak Google senkronize eder ve sunucularında barındırmaya başlar.


] }

Yorum yapın