Kapat
Telefona İzin Verilmiyor
Nasıl Yapılır? 17.650 0

Telefona izin Verilmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Kullandığınız telefonlar üzerinden telefona izin verilmiyor hatası alıyorsanız cep telefonunuz yurt dışından getirilmiş ve IMEI sorunuyla ilgili olduğunu söyleyebiliriz.

Yurt dışından getirilen Android ve IOS işletim sistemli cihazlarda IMEI kaydı olmadığı zaman belirli bir süre sonra cihazınız kapanır ve bu uyarıyı alırsınız.

Bu hatanın giderilmesi için telefonunuzun IMEI kaydı yapılması gerekmektedir. IMEI kaydı için “https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet” adresi üzerinden e-devleti kullanarak ödemeyi yaptıktan sonra telefonunuzu tekrar açtırabilirsiniz.

Telefon IMEI öğrenme kodu *#06#. Telefon IMEI sorgulama için arama kısmına geçip telefon numarası olarak *#06# yazın ve arama tuşuna basın. Gelen IMEI numarası cihazınızın seri numarasıdır.

Daha önce Yurt dışından Gelen Telefon Nasıl Kayıt Edilir? konusunu anlatmıştık.

Telefona İzin Verilmiyor Hatası Çözümü

Elektronik marketlerden satın aldığınız telefonlarda telefona izin verilmiyor hatası alıyorsanız sim kartınızdan dolayı olabilir farklı bir sim kartı deneyebilirsiniz.

Bu sorunun asıl nedeni telefonun kayıt dışı gözükmesidir. bu sorgulamayı “https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama” adresi üzerinden IMEI sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki verilen adreste IMEI sorgulaması yaparak telefonun IMEI Kayıt durumunu öğrenerek telefonu satın aldığınız yere iade edebilir veya kayıt ettirebilirsiniz.

Arama Terimleri:

iPhone Ağ telefona izin verilmiyor, Manuel şebeke izin verilmiyor, mm#6 hatası çözümü, s8 samsung telefon icin ses icin telefona izin verilmiyor nedemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir