Nedir bu bizde ki bir şeyleri gizleme duygusu. Oysa bilgisayarımızı kullanan misafir çocukları ya da abilerimiz, ablalarımız olmasa. Biliyorum çoğunuz Winrar ile şifreleyip hiç olmadık yerlere arşivinizi yerleştirebiliyorsunuz. Aslına bakarsanız sizlere göstermiş olduğum yöntem pek bilinip kullanılmasa da bir yandan gizem verici bir şeydir. Masaüstünüze yerleştirdiğinizde şans eseri fark ettirip abilerimiz ile kafa da bulabiliriz ?.

 

Artık ne yapacağınız size kalmış bir durum teşkil etmektedir. Klasör gizlemenin bir çok farklı yöntemleri olsa da bu videolu anlatımımda en pratik olanına yer vermiş bulunmaktayım. Video’da yer alan klasör saklama yöntemi klasörün isminin ve simgesinin görünmeyerek sizin belirlediğiniz yerde durmasıdır. Bu genellikle HAYALET KLASÖR olarak adlandırılmaktadır.

 

 

Hayalet Klasörrrr ?

 

Bu video tamamen evinize gelecek misafir çocuklarınızı, evinizde az bilgisayar bilen birilerini ki çok bilen biride olsa bilgisayar dünyası eşsiz bucaksız olduğu için sihirbazlık şakası adı altında trolleyebilirisiniz. Ben çoğu kişiye yaptım çoğu arkadaşım dahi yedi. Bu cin fikir’in tamamen bir parçası geliştirip farklı farklı trollemekte size kalmış ?. Tamamen bu amaçla çekilip gerçek bir klasör gizleme yöntemi değildir. Fakat gerçekten klasör gizlemek istiyor iseniz alıntıda ki vermiş olduğum bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

 

Kod ile Gizli Klasör Oluşturup Şifrelemek


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

“Görünmez Klasör İle Milleti Trolleyin” üzerine 1 yorum

  1. Ahmet dedi ki:

    2000 li yılların başından beri bilinen bir yöntem bu 😀 Ama iyi bir yöntem benimde çok keklediğim kişi olmuştu deneyin derim arkadaşlar :D:D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir