Hacklink Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Anlaşılır ?

Günümüzde ki yasal olmayan yollar ile yapılan bu işlemi fark etmek pek mümkün olmayabilir. İlk kez bu kavramı duyduğunuzda ise “Hacklink nedir” adlı bir soru ile karşılaşabilirsiniz. Daha sonra hacklink’in tanımını öğrendikten sonrasında ise kafaları kurcalayan diğer bir şey “Hacklink nasıl anlaşılır” adlı soru olacaktır.

 

Bunların hiç biri etik olmamasına rağmen eğer sizi ciddi derecede kızdırırlar ise bir zaman sonra “Haclink nasıl yapılır” kavramını araştıracaksınız ama bence kesinlikle böyle bir yola başvurmayın. Google bu backlink konusunu devam ettirdiği sürede daha çok bu “hacklink” muhabbeti ve olayları devam edecektir.

 

 

Hacklink Nedir ?

Hacklink sizin internet sitenizin açıklarını kullanarak sizin haberiniz olmaması dahilinde kendi internet sitelerine link vermeleridir. Bu link internet sitenizin her hangi bir yerinde olabilir ve gözle görülecek şekilde değildir. Yani bu linki sizin direk bulmanızın mümkünlüğü yoktur.

 

Hacklink nedir ile başladığımız konu sitenizin açıklarından yararlanıp bu linki sitenize birde anahtar kelime ile koyarak sizin siteniz üzerinden backlink kazanan siteler demektir. Bu sayede o anahtar kelimede o site hızla yükselir iken sizin internet sitenizde zamanla çok link çıkmaya başladığında fitreye dahi girebilir ve ciddi düşüşler yaşayabilirsiniz.

 

 

Hacklink Nasıl Yapılır ?

Genelde bunları her insanın yapması mümkün değildir. Bazı internet sitelerinin ki hacklink alacak iseniz sizden iyi sitelerin açıklarını yada sunucu açıklarını bulup içeri girmelisiniz. İçeri girme işlemi bittikten sonrasında ise bazı hacklink uzmanları öyle bir sistem yaratmaktadırlar ki uzaktan bir çok link ekleyebileceği, silebileceği ve değiştirebileceği şekilde bir sistem yaratarak aynı anda bir çok siteye bu şekilde inşa etmektedirler.

 

Haclink nasıl yapılır adlı konuda sizin kendi beceriniz yok ise bu kişilere para verip hacklink alabilirsiniz. Hacklinkte ki en önemli noktada site sahibinin hemen bu durumu fark etmemesinden kaynaklanır. Bu sayede sizin sitenizden daha üstte bir siteden almış olduğunuz hacklink ile siteniz hızlı bir şekilde yükselişe geçer. Eğer siz hacklink ile uğraşan profesyonel kişilere para vermek istemiyor ve kendiniz denemek istiyor iseniz her hangi bir sitenin açığından içeri girerek arkaplanına görünmez bir yazı şeklinde linkinizi koyabilirsiniz. Genelde hacklink koyulan yerler sitelerde ki en az tıklanan yerlerde ve pek farenin gitmediği yerlerdir.

 

 

Hacklink Nasıl Anlaşılır ?

Bu konuda ise sıkıntıya düşüyoruz bazen nedense. Kimse her gün her gün internet sitesinden çıkan linklere bakmaz. İnternette bulunan bir çok link çıkarıcı sayesinde internet sitenizden çıkan bütün içeriye ve dışarıya linkleri görebilirsiniz. Eğer çok anormal bir şekilde linkler bulunmakta ise sitenizi detaylı bir şekilde inceleme yapıp linkin nereden geldiğini öğrenebilirsiniz.

 

Hacklink nasıl anlaşılır adlı konuyu öğrenmek istiyor isek dikkat etmemiz gereken nokta bizim internet sitemizin kaynak kodlarını incelemekten geçecektir. Eğer bazı link çıkarıcı araçlar ile sitenizden çıkan linkleri analiz ettiğinizde anormal sonuçlar bulduktan sonrasında sitenizin ana sayfası yada en popüler sayfalarına gelerek tarayıcınızın sağ tık ve incele özelliğinden yararlanarak kodlarınızı kontrol edebilirsiniz.

 

Genel olarak haclink kodlarının en bilinen şekilleri “<div style=”display: none;”> <a href=http://www.site.com title=”seo”>seo</a><marquee style=’position:absolute;width:0px’>” şeklinde ve daha bir çok farklı şekilde yazılmaktadır. Bu sayede sizin internet sitenizde genişliği 0px olan bir şeyi görme yada tıklama olasılığınız kalmamaktadır.

 

Haclink’i analiz edebilmek için ise bu link çıkarıcı araçları kullanıp sitenizden çıkan linkleri analiz ettikten sonrasında ise gerekli temizlemeleri yapın ve ardından sitenizin açıklarını kapatmak ile uğraşmalısınız.


] }

“Hacklink Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Anlaşılır ?” üzerine 12 yorum

  1. Öncelikle bilgi için teşekkürler Hacklink için ayrıca bir link çıkarıcı araç mevcut mu yoksa standart backlink baktığımız yerlerden bakmamız yeterli mi? Bilgi verebilir misiniz?

    Cevapla
  2. Çok iyi hatırlıyorum eskiden yani bundan bi 7 ay öncesine kadar bende bi kere yanlışlıkla hacklink yapmıştım neden ama bilinmez bi denemek istemiştim lakin kötü bitti sonucu googleden ban yedim benim için önemli bir domaindi ama gitti işte.

    Cevapla

Yorum yapın