Hangi Bulut Depolama Servisi Daha Avantajlı ?

Bulut depolama ; sunucular tarafından ağ üzerinde sanal olarak oluşturulan havuzlarda veri depolama işlemidir. Büyük çaplı veri merkezlerini işleten ve depolama için alan sunan çeşitli şirketler bulunmaktadır. Google’ın sunmuş olduğu Google Drive, Yandex’in sunmuş olduğu Yandex.Disk ve tek başına Dropbox bulut depolama servislerine verilebilecek ideal örneklerdir.

 

Bireysel kullanıcılar açısından bakacak olursak bu servislerden kolay bir biçimde faydalanabiliyoruz. Büyük firmalar ise kendilerine ait çözümler üretebiliyorlar veya bu alanda büyük olan firmalarla işbirliğine gidebiliyorlar dır.

 

Bulut depolamanın ne kadar çok işimize yaradığını hepimizde biliyoruz ki faydasını da sefasını da sürüyoruz. Bulut depolama bize her yerden erişim imkanı gibi kullanışlı bir imkan sunmasına rağmen yinede faydaları bunlarla sınırlı değildir.  Dilerseniz şimdide hangi bulut firması karşılaştırması yapalım ☺.

 

Hangi Bulut Depolama Servisi Daha Avantajlı ?

Hangi Bulut Depolama Servisini kullanmanız gerektiğini ücretler ve servis kalitesi olduğu kadar kullanma amacınız, bireysel veya kurumsal kullanıcı olmanız, dosya boyutlarınız gibi pek çok değişken belirlemektir. Burada ki seçim yapacak kişi sizsiniz. Biz ise sizlere bunların karşılaştırmasını sunmaktayız.

 

Google DriveOneDriveYandex DiskDropboxBox
Dosya boyut limiti5TB10GB1 TB10GB250MB
Ücretsiz alan15GB5GB10 GB2 GB10 GB
Ödeme planı$2/aylık 100GB, $10/ aylık  1TB$2/aylık 50GB$10/ yıl 10 GB$10/ ayllık 1TB$10/aylık 100GB
Desteklenen işletim sistemleriWindows, Mac, Android, iOSWindows, Mac, Android, iOS, Windows PhoneWindows, Mac, Android, iOS, Windows PhoneWindows, Mac, Linux, Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Kindle FireWindows, Mac, Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry

 

Bunlar haricin de bir çok depolama servisleri mevcuttur. Bulut depolama hizmetleri hem bilgisayarlarımızı onlarca programın yükünden hem de çoğunlukla ücretsiz sunulan temel özelliklerle kullanıcılara avantaj sağlıyorlar. Bulut depolama sistemleri ücretsiz olabildikleri gibi ev kullanıcılarına yete biliyorlar. Verileri her yerden ulaşabilmek adına yoğun olarak tercih ediliyorlar.

 

Bizlere sağladığı avantajlar sayesinde bu kadar popüler olan Bulut Depolama servisleri popülerliğinin yanı sıra büyük markaların değilde bir çok şekilde yer barındırıcı hizmeti sağlayan firmalarda Bulut Depolama özelliği sunmaktadır. Sizin eğer hala ücretli bir depolama hesabınız yok ise yapmanız gerekenler ince eleyip sık dokumanız dır. Yukarıda vermiş olduklarım sadece bir örnektir. Arama motorunuza “Bulut Depolama” adında bir arama yaptığınızda bir çok firma göreceksiniz ve kim bilir kimileri fiyat yönüyle dikkatinizi çekecektir.


] }

“Hangi Bulut Depolama Servisi Daha Avantajlı ?” üzerine 3 yorum

  1. google drive telefonda ki fotoğrafları depolamak için, yandex disk ise bilgisayardaki fotolar videolar vs depolamak için çok kullanışlı.

    Cevapla

Yorum yapın