Huawei CEO’su HongMeng OS Rakiplerinden Daha Hızlı

Amerika Birleşik Devletleri’nin yaptırım kararının ardından kendi işletim sistemini geliştirme kararı alan Huawei’in yeni işletim sistemi rakiplerinden daha hızlı. 

ABD’nin Çin teknoloji devi Huawei’e yaptırım kararı almasının ardından Huawei kendi işletim sistemi HongMeng OS’i geliştirmeye başlamıştı. Tüm isim haklarını alan Huawei yeni işletim sisteminin tanıtım tarihini de duyurmuştu.  Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen G20 zirvesinde Trump her ne kadar gerilimi yumuşatmak için adım atsa da bu durum Huawei cephesinde pek olumlu karşılanmadı ve Huawei çalışmalarına hız verdi. 

Huawei’in Android Rakibi HongMeng İşletim Sisteminin Duyurulacağı Tarih Belli Oldu

Teknoloji devi Google, Donald Trump’ın açıklamalarının ardından Huawei desteğine devam edeceğini açıklayacaktı ancak Huawei’in kurucusu ve CEO’su olan Ren Zhengfa’nın kendi işletim sistemlerini geliştirmeye devam ettikleri açıklamasının ardından işler değişti. Huawei CEO’sy Zhengfa yaptığı açıklamada geliştirdikleri HongMeng işletim sisteminin, Android işletim sisteminden ve hatta Apple’ın bilgisayarlar için olan işletim sistemi macOS’ten çok daha hızlı olduğunu dile getirdi. Huawei’in yeni işletim sisteminin bilgisayarlara da geleceği biliniyordu ancak Huawei’in işletim sisteminin bu denli hızlı olacağı bilinmiyordu. 

Huawei Ceosu Hongmeng Os Rakiplerinden Daha Hizli 2 300x157

Huawei’in Çin’de HongMeng global pazarda ise Ark OS adıyla sunulacak olan işletim sisteminin mobil sürümünün hızlı olacağı daha önce sızdırılmıştı. Huawei CEO’su tarafından yapılan açıklamada HongMeng’in bilgisayarlarda da hızlı bir işletim sistemi olacak çalışacağı pek çok kişiyi şaşırttı. 

Huawei Geliştirici Konferansı’nda duyurulması beklenen Huawei işletim sisteminin uygulama desteği alıp almayacağını ise zaman gösterecek. 


] }

Yorum yapın