Huawei Y6 Ekran Görüntüsü Alma

Huawei Y6 ekran görüntüsü alma özelliği ile birlikte anın tadını en eğlenceli şekilde çıkarmaya hazır mısınız? Bazı zamanlar paylaşıldıkça daha güzeldir. Siz ise ekranda gördüğünüz şeylerin görüntüsünü alarak bunu sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Kimi zaman bilgi, kimi zamansa eğlenceli şeylerin paylaşımı ile birlikte son derece memnun kalacağınız bir takım işlemler yapabilirsiniz.

Bu telefonla birlikte toplamda 3 farklı yoldan ekran görüntüsü alabilirsiniz. Hauwei Y6 ekran görüntüsü nasıl alınır diye merak ediyorsanız eğer mesajımızı okumaya devam edebilirsiniz. İlk olarak klasik hale gelen bir yöntem olan “ses kısma tuşu” + “güç tuşu” birlikte basılması gerekir. Böylelikle kısa zaman içerisinde bir fotoğraf sesi ile birlikte ekran görüntüsü almış olacaksınız. Bu görüntüyü aldıktan sonra ise ekranın sol üst tarafında çıkan ön izleme seçeneğinden hemen nasıl bir ekran görüntüsü aldığınızı görebilirsiniz. Böylelikle kısa zaman içerisinde paylaşım dâhil pek çok şey yapabilirsiniz.

4 Huawei Y6 Ekran Görüntüsü Alma tuşlar

Huawei Y6 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bu modelde ekran görüntüsü almanın bilinen 3 tane yolu vardır. Bunlar:

  • Yukarıda bahsettiğimiz en klasik yol olan fiziksel tuşlar
  • Ekranda 3 parmağınızı hareket ettirme yoluyla ekran görüntüsü alma
  • Screenshot özelliği ile birlikte ekran görüntüsü alma

Genel olarak Huawei Y6 ekran görüntüsü alma işleminde 2 yol kullanılmakta ve diğer sonuncu maddemizde belirttiğimiz yol ise pek tercih edilmemektedir. Biz tekrar konumuza dönersek eğer karşımıza parmakla ekran görüntüsü alma seçeneği çıkmaktadır. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır.

Bu özelliği aktifleştirmek için öncelikle telefonunuzun “ayarlar” kısmına gelmelisiniz. Buradan sonra “akıllı yardım” sekmesine gelin. Sonrasında ise “hareketle kontrol” seçeneğinden “3 parmakla ekran görüntüsü alma” seçeneğini aktifleştirin. İşte hepsi bu kadar. Bu aşamadan sonra parmaklarınızı ekran görüntüsü almak istediğiniz zaman yukarıdan aşağıya doğru ekran hızlı bir şekilde kaydırın. İşe yaradığını gördüğünüzde çok sevineceğinizi düşünüyorum.

4 Huawei Y6 Ekran Görüntüsü Alma parmak

Huawei ekran görüntüsü alma konusunda son derece profesyonel yaklaşımlar sergilemektedir. Özellikle 3 parmakla ekran görüntüsü alma işlemi son derece profesyonel olarak kullanılmaktadır. İnsanların işlerini yapma konusunda büyük kolaylıklar sağlayan bu yöntemle birlikte Huawei de “akılı yardım” konusunda daha başka sürprizlerde sizleri beklemektedir.

Huawei Y6 Ekran Görüntüsü Alma

Bu telefon kapsamında 3 farklı şekilde ekran görüntüsü alabileceğinizi belirtmiştik. Dilerseniz şimdi de sonuncu yoldan bahsedelim. Çünkü burada yapacaklarınızla birlikte ekranda hiçbir yere girmeden hemen kısaca hızlı menü yardımıyla görüntü alabileceksiniz.

Telefonunuzun ekranın parmağınızı en yukarıya dokundurun. Daha sonrasında ise aşağıya doğru parmağınızı indirin ve hızlı menünün açıldığını görün. İşte burada telefonunuzda bulunan “screenshot” özelliğini artık aktif edebilirsiniz. Bu özellikle birlikte sizlere harika deneyim yaşatacak pek çok şeyde keşfedebilirsiniz. Bu yöntemlerin en başında ise muhtemelen ismini daha önce duyduğunuz harika yöntemler bulunmaktadır.

Huawei Y6 ekran görüntüsü alma özelliği sayesinde anı yakalama konusunda profesyonel bir kullanıcı olabilirsiniz. Kişilerin en çok sevdiği özelliklerden bir tanesi olan Huawei ekran görüntüsü alma ile birlikte sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla son derece iyi paylaşımlar yapabileceksiniz. Anı ölümsüzleştirmek, bilgileri unutmamak ve devamlı olarak hatırlamak istiyorsanız eğer bu yolu kullanarak profesyonel bir deneyime sahip olabilirsiniz. Günümüz teknolojik ortamlarında benim ihtiyacım olmaz ekran görüntüsü almaya demeyin, muhakkak olacaktır. Kimi zaman banka bilgilerini dahi bu yolla telefonumuzda saklamayı seçebilmekteyiz. Böylelikle asla unutmamamız gereken bilgileri unutmuyor ve kısaca hemen kayıt edebilme şansını elde ediyorsunuz.

 

 


] }

Yorum yapın