Huawei Y9 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Huawei Y9 (2019), Huawei firmasının son çıkardığı telefon modellerinden birisidir. Fiyat performans açısından da oldukça iyi bir performansa sahiptir.

Huawei Y9, 4 GB Ram kapasitesine sahip, 512 GB`a kadar hafızası arttırılabilir. Dahili depolama hafızası 64 GB`dır. 6.5″ IPC LCD dokunmatik ekrana sahip olan telefonun kamera kalitesi çok iyi olduğu söylenemez. Sizlere bu yazımızda, Huawei Y9 ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Huawei Y9 Prime 2019 Türkiye’ye Geliyor

 

Huawei Y9 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Yeni bir Y9 (2019) telefon aldıysanız ve ekran görüntüsü alma işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek, screenshot işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Huawei Y9 Tuşlarla Ekran Görüntüsü Alma

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 1:[/vurgu] Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamayı veya sayfayı açın.

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 2:[/vurgu] Ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basılı tutun.

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 3:[/vurgu] Bu işlemin ardından bir deklanşör sesi duyacaksınız. Ardından işleminiz tamamlanmış olacaktır.

 

 

Menü Yardımıyla Ekran Görüntüsü Alma

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 1:[/vurgu] Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamayı veya sayfayı açın.

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 2:[/vurgu] Gezinme panelini aşağıya doğru çekerek açın. Açılan ekranda 5 simge göreceksiniz. Diğer simgeleri görmek için tekrar aşağıya kaydırın.

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 3:[/vurgu] Bu menüde “Ekran Görüntüsü” simgesini göreceksiniz. Bu simgeye dokunarak ekran görüntüsü alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

Yapmış olduğunuz bu işlemler sonucunda, ekran resminin kaydedileceği yeri merak ediyorsanız, aşağıdaki dosyaya bakabilirsiniz.

Dosyalara (Dosya Yöneticisi)→ Dahili Depolama→ Resimler→ Ekran Görüntüleri

Dosya konumuna girmeden, resminizi galeriden de açabilirsiniz.

 


] }

Yorum yapın