Facebook Messenger Aktif Durumu Kapatma

Facebook ve Messenger kullanan kişilerin canını sıkan bir durum var. Bu durum aktif görünme özelliği. Bir kişinin aktif olduğunu anlamak için, profilinin yanında bulunan yeşil noktayı görmek yeterlidir. Messenger aktif durumu kapatmak ister misiniz? O zaman yazımızı okumaya devam edin.

Bu işlemi hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan nasıl yapacağınızı anlatacağız.

 

Telefondan Messenger Aktif Durumu Kapatma Nasıl Yapılır?

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 1:[/vurgu] Facebook Messenger uygulamasını açın.

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 2:[/vurgu] Sol üst köşede bulunan profil resminize girin.

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 3:[/vurgu] Sayfayı aşağıya doğru kaydırın, burada profil menüsünün altında bulunan “Aktif Durum” menüsüne giriş yapın.

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 4:[/vurgu] “Aktif olduğunu göster” onayını kaldırın. Açılan uyarı penceresinde “Kapat” seçeneğini seçin.

Bu adımların ardından, Messenger aktif gizleme gerçekleştirmiş olacaksınız. Aklınızda bulunması gereken bir konuyu bildirelim, aktif durumunuzu kapattığınızda siz de arkadaşlarınızın mevcut durumunu ve en son ne zaman aktif olduğunu göremeyeceksiniz.

 

Bilgisayardan Messenger Aktif Durumu Kapatma

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 1:[/vurgu] Bilgisayarınızda bulunan bir internet tarayıcısından Facebook`a giriş yapın ve oturum açın.

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 2:[/vurgu] Sohbet çubuğunun altında bulunan, “çark (Seçenekler)” simgesine tıklayın. Açılan menüden de “Aktif Durumu Kapat” seçeneğini seçin.

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 3:[/vurgu] Açılan pencerede isterseniz aktif durumu tüm kişiler için kapatabilirsiniz, bazı kişiler hariç herkese kapatabilirsiniz veya sadece belirli kişilere karşı kapabilirsiniz. Burada seçiminizi yaptıktan sonra “Tamam” butonuna tıklayın.

 

Yukarıda da dediğimiz gibi, kendi aktif durumunu kapattığınızda, diğer kişilerinde aktif durumunu göremezsin. Bu işlemi yapmadan önce bunu göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.


] }

Yorum yapın