Instagram Hikayede Konum Bulmuyor Hatası ve çözümü

Instagram üzerinden her gün hikaye ve normal paylaşımlarda bulunuyoruz. Bazen öyle hatalarla karşılaşıyoruz ki bu hatalar canımızı sıkabiliyor, bu hatalardan birisi instagram hikaye de konum bulmuyor hatasıdır. Çözümünü bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Instagram Hikayede Konum Bulmuyor Hatası ve Çözümü

Bu hatanının başlıca sebepleri arasında yazılım güncellemeleri ve sunucu hataları’ dır. bunun için yapmanız gereken ilk işlem cihazınızda kullandığınız instagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmektir.

Bulunduğunuz ortam çok kalabalık bir yerse herkesin aynı anda kullanmasıyla sunucudan cevap alınamıyor olabilir. Örnek olarak futbol, festival konser gibi alanlarda.

Daha önce aynı yerden bir kaç kez daha yer bildirimi yaptıysanız instagram bunu spam olarak algılamış olabilir.

Telefonunuzun konum özelliğinin açık olduğundan emin olun ve konum ekleme ilgili hata yaşanıyorsa izinlerden dolayı olabilir. Konum > instagram izninin açık olduğundan emin olun.

Bu yazımızda sizlere instagram hikaye de konum bulmuyor hatasının çözümünü anlatmaya çalıştık konuyla ilgili sorun ve problemlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.


] }

“Instagram Hikayede Konum Bulmuyor Hatası ve çözümü” üzerine 6 yorum

  1. hala düzeltemedim izin ve telefonda konum açık resim çekiyorum konum yapmak istiyorum ama tıklanıyor yazı çıkmıyor etiketledigim yer. ne yapmam gerek?

    Cevapla

Yorum yapın