Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir ?

Her geçen gün yapılan güncellemeler ile Instagram diğer bir çok sosyal medya platformlarını geride bırakmak için birer adım daha atmaktadır. Bu başarının arkasında ise muhteşem bir ekip olduğu aşikar. Her geçen gün yapılan değişikliklikler sayesinde Instagram kullanıcıları da oldukça memnun. Günümüzde ise artık hikayelerde yavaş yavaş kayıt edilmiş bir müzik değilde orijinal olarak müzik eklendiğini yavaş yavaş görmeye başlıyoruz.

 

Son zamanlarda hikaye kısmına ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan müzik ekleme özelliğini de aktif eden Instagram, hızlı bir şekilde kullanıcılarının artık hikayelerine yani İngilizce karşılığı story ‘lere ek bir üçüncü uygulamaya ihtiyaç duymadan istediğiniz müziği eklemenize imkan sağlıyor.

 

 

Instagram Hikayelere Müzik Ekleme

Instagram hikayelerine müzik eklemek için öncesinden çekmiş olduğunuz video yada her hangi bir fotoğrafa müzik ekleme işleminiz aslında çok kolaydır. Öncelikle yapmanız gereken işlem ise çıkartmalar bölümünden “Müzik” seçeneğini seçmek olacaktır. Bu sayede bu kısımdan Instagram ‘da yer alan müzik kütüphanesinden bulabildiğiniz müziği hikayenize ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Müzik ekleme işlemini gerçekleştirmeden öncesinde seçtiğiniz müziği hikayenize eklenmiş şekilde dinleyebilir, hoşunuza gitmemiş ise müziği kolay bir şekilde değiştirebilme imkanına sahipsiniz. Müziğin hem her hangi bir fotoğrafa hemde her hangi bir videoya eklenme özelliği ise göz doldurur bir nitelikte.

 

Eğer bununla vakit kaybetmek istemiyor iseniz ülkemizde sonradan gelecek olan bu özellik ile hikaye çekme kısmına gelecek olan “Müzik” kısmından öncelikle seçebilir sonrasında ise hikayeyi çekebilir duruma gelebilirsiniz.

 

Instagram Story Music

 

Fakat şuanda günümüzde tüm akıllı cihazlarda bu özellik kullanılabilir nitelikte mi ? Diye bir soru yönelttiğimizde ne yazık ki şuanda ülkemizde daha bu özelliğin kullanıma açılmadığını görüyoruz. Şuanda sadece belirli bir ülkelerde bu özellik yer almaktadır. Cihaz önceliği bakımından baktığımızda ise iOS işletim sistemine sahip iPhone akıllı telefonlar öncelikli olarak bu güncellemeyi alacaktır.


] }

Yorum yapın