iOS 11 Otomatik Parlaklık Ayarı Nasıl Kapatılır ?

Ülkemizde büyük bir çoğunluğumuzun tercih ettiği marka ve model olarak Apple ‘ın iPhone isimli cihazları ülkemizde pek bir popülerdir. Yurt dışına bir genelleme yaptığımızda ülkemizde ise diğer işletim sistemleri yerine iPhone cihazlarda yüklü olan iOS işletim sistemini bir çok kişi severek kullanmaktadır.

 

Durum böyle olunca da ülkemizde yapılan her bir iOS güncellemesi ile bazı sorunlar belirlemekte ve iPhone kullanıcıları bu sorunlarına çözüm aramaktadır. iOS 11 ile gelen sorunlardan bir taneside otomatik parlaklık ayarını kapatılsa dahi sürekli olarak açık kalmasıdır.

 

 

iOS 11 Otomatik Parlaklık Kapatma

Gelen güncelleme ile kontrol merkezini açıp parlaklığı kaydıraç olan kısımdan manuel olarak ayarlasanız bile çevre koşulları değiştiği zaman otomatik olarak parlaklığında değiştiğini göreceksiniz. Durum böyle olunca iOS kullanıcıları kontrolün kendilerinde olmadıkları için yada, şarj düzeyinin çok çabuk bitebileceğinden dolayı endişelidir.

 

Önceden kontrol merkezinden otomatik parlaklığı ayarlayabiliyor iken şimdi artık ayarlayamamak ise can sıkıcı bir hale gelmektedir. Durum böyle olunca ise tek yapmamız biraz telefonumuzdan ayarları kurcalamak olacaktır. Aslında bu ayar tamamen kalkmamasına rağmen konumu değiştirilmiştir. Yapılan her güncelleme ile bazı şeylerin yeri değiştirilmekte ve kullanıcılar alışılmış düzen değiştiğinde biraz ayak uydurmakta zorluk çekebilmektedir.

 

iPhone otomatik parlaklık kapatma işlemini yapmak için ise aslında yapacaklarınız çok basittir :

  • Telefonunuzdan “Ayarlar” ikonuna tıklayın.
  • Ardından “Genel” butonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında Genel başlığı altından ise “Erişebilirlik” kısmına dokunun.
  • Erişebilirlik kısmı içinden ise “Görüntüleme Olanakları” seçeneğine dokunun.
  • Ardından “Otomatik parlaklık geçişini kapat” tuşunu gri yani pasif hale getirin.

 

Bundan sonrasında ise artık iPhone ekran parlaklığı kendi kendine değişiyor sorunu ile karşılaşmak sizlerin canını sıkması yerine iOS 11 ile gelen özelliklerin yeri değişmesi sorunundan muzdarip olmak yerine öğrenmiş olduğunuz iPhone otomatik parlaklık ayarlarının yerinin değişmesi sonucunda bu sorunun önüne geçerek kendiniz artık ekran parlaklığını yönetebilirsiniz.


] }

Yorum yapın