Instagram Hikayesine Test Nasıl Eklenir? (Resimli Anlatım)

Dünyada en çok kullanılan sosyal platformlardan biri olan instagrama her geçen gün kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor. Son özelliklerden biri olan hikayelere test ekleme bunlardan birisi bu yazımızda sizlere instagram hikayelere test nasıl eklenir? konusunu anlatacağız.

Instagram Hikayesine Test Nasıl Eklenir?

Her testte olduğu gibi mantık bir tane doğru cevap belirlemektir.

  • Instagram uygulamasını açıp ilk önce bir hikaye oluşturuyoruz istediğiniz bir video veya resim olabilir. Hikayenizi oluşturduktan sonra test ekleme özelliğini eklemeye geldi sıra Konum, Gif konu etiketi ekleme alanında test yazan kısımdan testimizi ekliyoruz.

Instagram Hikayesine Test Nasil Eklenir 1 300x276

  • Test çıkarmasını ekledikten sonra karşınıza 2 adet seçenekli çıkartma gelecektir. En sevdiğimi tahmin et yazan yere sormak istediğiniz soruyu yazınız.

Instagram Hikayesine Test Nasil Eklenir 2 276x300

Yukarıda belirtilen soru başlığını isterseniz rastgele oluşturabilir veya kendiniz bir başlık oluşturabilirsiniz. Başlığı oluşturduktan sonra seçmeli seçeneklere uygun şıkları girin. Her bir şıktan sonraki pasif olarak gözükecektir. Pasif olan şıklara tıkladığınızda aktif olarak kullanabilirsiniz.

Hikayeye test ekleme sırasında doğru tercih seçmek gerekecektir. Hazırladığınız şıklar üzerinden hangisini seçerseniz doğru seçeneği işaretlemiş olacaksınız. Geriye sadece paylaşmak kalıyor.


] }

Yorum yapın