WhatsApp Fotoğrafları Otomatik indirmeyi Kapatma

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ ta sohbetleri telefonunuzda gereksiz yer kaplayan resim ve video yığını oluşmasına sebebiyet verebiliyor. Gelen resim ve videoları otomatik olarak indirdiğinden dolayı telefon hafızasında yer kaplıyor. Ancak bu içerikleri otomatik indirmeyi kapatmak sizin elinizde. Sohbet üzerinden gönderilen dosyaları otomatik indirmeyi kapatarak telefon hafızasını temiz tutabilirsiniz. WhatsApp’ta otomatik indirmeyi nasıl kapatabiliriz? konusunu bu yazımızda sizlere anlatacağız.

WhatsApp Otomatik indirme Nasıl Kapatılır?

WhatsaApp otomatik indirmeleri kapatmak için WhatsApp uygulamasını açın Ayarlar > Veri ve Depolama kullanımı adımına dokunun içeriklerden hangisinin otomatik indirmesini kapatmak istiyorsanız seçin. Tüm dosyalarda içeriklerin üzerine tıklayarak Hiçbir zaman seçeneğini seçerseniz, siz istemediğiniz sürece içerikler indirilmez. Ayrı zamanda otomatik indirme seçeneğini Wi-Fi olarak da ayarlayabilir sadece Wi-Fi bağlıyken otomatik indirecektir.

[vurgu color=”#1e73be”]iOS Fotoğrafları Otomatik indirmeyi Kapatma

iOS işletim sistemli cihazlardan Ayarlar > Sohbetler > Film Rulosuna kaydet adımlarını takip ederek kapatabilirsiniz. Bu özelliği kapattığınızda görüntülediğiniz görselleri galeriye kaydetmeden görüntüler.

[vurgu color=”#1e73be”]Android Fotoğrafları Otomatik indirmeyi Kapatma

Android işletim sistemli cihazlardan Ayarlar > Sohbetler > Medya görünürlüğü başlığı altında Medyayı galeride göster seçeneğini kaldırmanız gerekecektir.


] }

Yorum yapın