Netflix Ebeveyn Şifresi Nedir? Nasıl Eklenir?

TV sektörünün internet ortamıyla buluştuğu nokta olan Netflix her geçen gün kullanıcı sayılarını arttırmakta neredeyse her eve girmeyi başardı. Bünyesinde pek çok farklı yapıma sahip olan Netflix her türlü içeriğe sahip. Bu sebepten dolayı ailelerin istenmeyen içeriklerden kullanılmamasına yardımcı oluyor. Çocuklara özel bir bölümün yanında şifreli ebeveyn koruması özelliği de yer alıyor.

Şifreli Ebeveyn Koruması Nedir?

Netflix kullandığınız profillerde isterseniz yaş sınırı belirleyip çocuklarınızın kullanmasına müsaade edeceğiniz profili seçip yetişkinlik düzeyini belirleyebilirsiniz. Böylece belirlediğiniz yaş sınırı dışında kalan içerikleri izlemek için şifreli ebeveyn koruması devreye giriyor.

Ebeveyn Şifresi Nasıl Eklenir?

İnternet tarayıcısından Netflix hesabını açın.

Hesap sayfasına tıklayın.

Ayarlar bölümünde yer alan Ebeveyn kontrolleri seçeneğine tıklayın.

Bir şifre belirleyin bu şifrenin içeriği 4 rakamdan oluşması ve hiçbir har kullanılmaması gerekiyor.

Şifreleme işleminin ardından koruma seviyesini belirlemeniz gerekmektedir. Kategoriler şu şekildedir. Küçük çocuklar (TÜMÜ), büyük Çocuklar (7+, bazıları 13+), gençler (13+) ve yetişkinler (16+ve 18+). Ardından ayarları kaydet demeniz yeterli oluyor.

Bu işlemlerin ardından belirlenen kategori dışındaki içerikleri seyretmesi için şifre girmesi gerekecektir. Bu sayede çocuklarınızı olumsuz içeriklere karşı korumuş olacaksınız.

Belirli Film ve Dizileri Şifreleme

Kategori şifreleme dışında isterseniz belirli film ve dizilere şifre koyabilirsiniz. Bunun için önce hesap sayfasındaki ebeveyn kontrolleri bölümünden şifre belirlemeniz gerekmektedir. Ardından çıkan kutuya çocuğunuzun izlemesini istemediğiniz dizi ve filmleri adını yazıyorsunuz. Engellediğiniz film veya dizileri listeden kaldırmak için aynı işlemi yaparak kaldırabilirsiniz.


] }

Yorum yapın