Instagram Siyah Ekran Yapma – Instagram Karanlık (Dark) Mod Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantımızda sıkça vakit geçirdiğimiz instagram siyah yapma özelliğiyle yeniden gündemde. Peki instagram siyah tema nasıl aktifleştirilir? Bu yazımızda ışığıyla gözümüzü almaması için instagramın karanlık temasını aktifleştirmeyi anlatıyoruz.

Sosyal medyanın devlerinden Instagram, kullanıcılarının karşısına yeniliklerle çıkmaya devam ediyor. Instagramın geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına sunduğu özelliği ise ekranı siyah yapma, teknik ifadeyle karanlık mod veya siyah mod yapma. Instagramın son güncellemesiyle gelen bu görünümü siz de deneyimleyebilirsiniz? İlk önce Instagramın nasıl siyah ekran yapılacağını öğrenelim, bakalım bu görünüm hoşunuza gidecek mi?

Instagram Siyah Ekran Nasıl Yapılır?

Bu özellik, kullanıcının tercihine bırakılan bir özellik olduğu için, Instagramın diğer özelliklerinden farklı olarak doğrudan güncelleme ile otomatik kullanabileceğiniz bir özellik değildir. Siyah instagram yapmak için telefonunuzda kısa bir ayarlama yapmanız gerekir. Başlamadan önce şunu hemen hatırlatalım bu özellik için Android işletim sistemlerinde Android 10, Ios işletim sistemlerini kullanan telefonlarda ise IOS 13 ve üzeri olması gerekmektedir.

Android Telefonlar İçin Instagram Siyah Mod Yapma?

  • İlk adımda telefonumuzdan Google Play Store’u açıyoruz.
  • Sol üstten üç çizgiye dokunarak uygulamalarım ve oyunlarım bölümüne gelelim.
  • Instagram uygulamasını bularak aşağıda beta sürümüne katıl yazısına dokunup, katılıyoruz.
  • Sonraki adımda telefonumuzun ayarla menüsüne gelip, karanlık mod veya gece modu aratalım. Çıkan seçeneklerden Karanlık veya gece modunu seçtiğimizde, artık Instagramınız karanlık modda, yani siyah ekran olarak görünecektir.

Not: Android telefonlarda instagram için ekranı karanlık moda aldığımızda aslında tüm ekran ayarlarını dark mod yapmış oluyoruz. Instagramın sadece kendisinde karanlık modu kullanma seçeneği henüz bulunmuyor.

IOS Telefonlarda Instagramı Siyah Yapma

  • Instagram’ın bu özelliğini iphone ve ipadlerda kullanabilmek için en son Ios işletim sistemi olan ios 13’ün yüklü olması gerekiyor. İlk olarak işletim sistemimizin ıos 13 ve üstü olduğunu kontrol edelim.
  • Ayarlar menüsüne gidiyoruz.
  • Ekran ve parlaklık seçeneğine dokunup, koyu modu şeçelim.
  • Telefonunuzda yepyeni bir görünüm; karanlık moda hoş geldiniz.

] }

Yorum yapın