Instagram Arama Geçmişi Silme

Sizlere bu yazımızda Instagram Arama Geçmişi Silme veya diğer bir deyişle instagram arama geçmişi temizleme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Instagram, neredeyse her şeyi ve herkesi bulabileceğiniz bir sosyal medya platformu olma yolunda ilerliyor. Bu nedenle bir resmi, ünlüyü arayabilirsiniz. Unutmamalısınız ki bu aramalar kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca arama sekmesine geldiğinizde, önceki arama geçmişinizin de burada görebilirsiniz.

Bu durum çok can sıkıcı durumlar doğurabilse de, bazen de çok fazla işimize yaramaktadır. Aramak istediğimiz bir şeye daha önce aradığımız için çok çabuk ulaşabiliriz. Her ne olursa olsun yine de Instagram arama geçmişini silmek istiyorsanız, bunu kendi içerisinde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir

İnstagram arama geçmişi silinmiyor diyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek, Instagram arama geçmişini silme işlemini yapabilirsiniz.

  1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Instagram “Ayarlar” menüsüne girin.
  3. Buradan “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesine girin.
  4. Gizlilik Ve Guvenlik 203x300
  5. Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve “Arama Geçmişini Temizle” seçeneğine tıklayıp, Instagram geçmişi silme işlemini tamamlayabilirsiniz.
  6. Instagram Arama Gecmisi Silme 190x300

 

İnstagram Arama Geçmişi Tamamen Silme

Bu şekilde, gereksiz tüm anahtar kelimelerden, etiketlerden ve istemediğiniz kullanıcı adlarından da kurtulabilirsiniz ve instagram arama geçmişi silme iphone android cihazlarınızda gerçekleştirebilirsiniz.


] }

“Instagram Arama Geçmişi Silme” üzerine 3 yorum

Yorum yapın