Instagram Videolarının Otomatik Yüklenmesi Nasıl Engellenir

Günümüzde mobil internet paketlerinin pahalı olması sebebiyle hiçbir şekilde internet erişiminin kesilmesini istemeyen kişiler bu konuda biraz cimri davranarak internet paketlerini uzun süre kullanılmak üzere tasarruf ederek kullanıyorlar. Eğer ki sosyal medya mecralarında çok aktif bir kişiyseniz maalesef ki internet paketinizin çok hızlı tükenmesine engel olamazsınız. Her ne kadar durum böyle olsa da Instagram’ın sunmuş olduğu videoların otomatik yüklemesini engelleme özelliği ile birlikte hiç izlemeniz gerekmeyen videoların otomatik olarak yüklenmesini engelleyebilir ve internet paketinizden tasarruf edebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda sizlere aktaracağımız bilgilerle öğrenebilirsiniz.

instagram

İnstagram Videolarının Otomatik Yüklemesini Engellemek

İlginizi çekmeyen videoların otomatik olarak yüklenip oynatılmasını engellemek için aşağıda belirtilen adımları takip etmeniz gerekmektedir. Bu adımlar sayesinde internet paketinizi gereksiz şeylere harcamamış olacaksınız.

  1. Instagram uygulamasına giriş yapın.
  2. Ekranın alt kısmında profil resminize tıklayın.
  3. Profilinize giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın.
  4. Bir yan menü belirecek. Bu menüde ekranın altında bulunan “Ayarlar” kısmına girin.
  5. Hesap > Hücresel Veri Kullanımı adımlarını takip edin.
  6. Veri tasarrufu ayarını aktif hale getirin.
  7. Akışta otomatik oynatılan videolar başlığı altındaki seçeneği “Sadece Wi – Fi olarak değiştirin. Bu sayede gereksiz internet kullanımlarından kolayca kurtulun.

Bu seçeneklerin yanı sıra sunulan Hücresel + Wi – Fi ve Sadece Hücresel seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Bu sayede telefonunuz hücresel bağlantıda ve kablosuz internette de otomatik olarak videoları yükleyecektir.

] }

“Instagram Videolarının Otomatik Yüklenmesi Nasıl Engellenir” üzerine bir yorum

Yorum yapın