Kapat
macbook
Bilgisayar 171 0

Mac’te Google Drive Kurulumu ve Kullanımı

Apple cihaz sahipleri için sunulmuş olan iCloud depolama hizmetinin boyutu çok küçük olduğu için kullanıcılar direkt olarak alternatif depolama yöntemlerine yöneliyor. Bu yöntemlerin başında Google Drive gelmektedir. Eğer ki ekstra ödeme yaparak iCloud alanı satın almak istemiyorsanız Google Drive sizin için en iyi seçenek diyebiliriz. Bu uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra “Finder” uygulamasının altında görünür hale gelecektir. Ancak aktif olarak kullanabilmek için gmail adresinizi kullanmanız gerekmektedir.

drive dosya sahibi degistirme 300x169 - Mac'te Google Drive Kurulumu ve Kullanımı

drive dosya

Macbook Google Drive Yedekleme Senkronizasyonu

Mac bilgisayarınızda Google Drive’a erişmek için Google Yedekleme ve Senkronizasyon yazılımını indirerek kurmanız gerekiyor. Google Drive yazılımının indirme sitesine girerek karşınıza çıkan seçenekler arasında Kişisel başlığının altında bulunan “Yükle” seçeneğini seçmelisiniz.

  1. Yazılımın indirme işlemi tamamlandıktan sonra “DMG Dosyası” açılmalıdır. B
  2. u dosya açıldıktan sonra “Google’dan Yedekle ve Senkronize Et” simgesi “Uygulamalar” klasörüne doğru sürüklenmelidir.
  3. Bu işlem tamamlandıktan sonra yazılımın kurulum işlemi tamamlanacaktır.
  4. Bilgisayarınızın ekranının sağ üst köşesinde bulunan “Ara” butonuna tıklayarak “Yedekle ve Senkronize Et” seçeneğini arayabilirsiniz.
  5. Ardından uygulamaya giriş yapın.
  6. Bu adımda sizlerden uygulamanın başlatılması için izin istenecektir bu izni vererek yedeklemeyi onaylayın.
  7. Bu adımda sizden birçok şey için yetki istenecek ve bu istenen yetkilerin tamamını onaylamanız gerekecektir.
  8. Eğer ki izinleri doğru bir şekilde verdiyseniz yedekleme işlemi otomatikman başlayacaktır.

Mac Bilgisayarda Google Drive Erişme

Google Yedekleme ve Senkronizasyon yazılımını doğru bir şekilde kurduktan ve yedekleme işlemini başlattıktan sonra menü çubuğunda yapılandırma aracı görünür hale gelecektir. Bu araç size senkronizasyon işleminin ilerleyişi adına size birçok bilgisi sunacak. Bu simgenin üzerine tıklayarak Google Drive erişiminizi tamamlayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir