Şifremi Unuttum Android Kilidini Nasıl Açarım

Android telefon kullanıcılarının telefonlarının güvenliğini sağlamak amacıyla ekran kilidi kullandığı değiştirilemez bir gerçektir. Bu sebeple her cihaz kullanıcısı telefonlarına ekran kilidi koyarak içeride bulunan dosyaların güvenliğini sağlamaya çalışır. Zor bir kilit şifresi yaptığınızda bu şifreyi sizinde unuttuğunuz muhakkak olmuştur. Bu noktada android kilidini nasıl açarım sorusunun çözümü ile ilgili herhangi bir bilginiz yok ise bu yazımızı muhakkak okumanız gerekiyor.

Smart Lock ile Ekran Kilidini Açmak

Android cihazlarda kullanıma sunulan Smart Lock telefonunun ekran kilidi şifresini unutan kişilerin bu şifreyi bulmak adına başvurması gereken ilk seçeneklerden biridir. Her ne kadar bu durum böyle olsa da Smart Lock teknolojisinin telefonun şifresini unutmadan önce etkinleştirilmiş olması gerekmektedir. Bu özellik telefonunuza yedek bir şifre koymanızı sağlar ve herhangi bir şifre unutma durumunda sizi mağdur etmemeye çalışır.

Smart Lock Teknolojisinin Fonksiyonları

Bu uygulama bazı fonksiyonlar ile telefonunuzu kilit açmak zorunda bırakmadan erişebilir hale getirmeyi amaçlar. İçerdiği fonksiyonlar aşağıda belirtilenler gibidir.

Güvenilen Yerler: Telefonunuzun konumu açık iken daha önceden belirlemiş olduğunuz bir alanda bulunuyorsanız bu fonksiyon sayesinde tekrar tekrar kilit şifrenizi girmek zorunda kalmazsınız.

Güvenilir Cihazlar: Aynı şekilde “Güvenilen Yerler” de olduğu gibi telefonunuza bağlı olan bir bluetooth cihazını eşleştirdiyseniz bu cihazın yakınında bulunduğunuzda tekrardan şifre girmek zorunda kalmazsınız.

TrustedFace: Eskide olduğu gibi yüz tanıma teknolojisi sadece bir hayal olarak kalmamış tam tersine gerçeğe dönüşmüştür.

Ses Eşitleme: Yüz tanıma sisteminde olduğu gibi telefonunuza seslendiğinizde herhangi bir şekilde şifre girmek zorunda kalmazsınız.

Ten Algılama: Eğer bu mod açıksa telefonunuz üzerinizde olduğu süreç boyunca herhangi bir şekilde kilit açma şifresi girmeniz istenmeyecektir.

Yedek Pin Girerek Android Kilidini Nasıl Açarım

Eğer ki kilit açma şifrenizi girerken yedek bir pin belirlediyseniz bu pini kullanarak telefon kilidinizi açabilirsiniz. Bu işlemi uygulamak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Kilit ekranınızda kilit açmayı deneyin. Sürekli yanlış girdiğinizde sizden yedek pin girmeniz istenecektir.
  2. Yedek pininizi girerek “Devam” tuşuna dokunun.
  3. Kilit açılınca tekrardan bir kilit açma şifresi oluşturabilirsiniz.

Android Kilidini Unutmamak

Android telefonunuzun tuş kilidi şifresini sık sık unutuyor musunuz? Bir daha unuttuğunuz zaman bu kadar uğraşmamak için Sms ile Android Cihazın Kilidi Nasıl Kaldırılır konumuzu okuyabilirsiniz.


] }

Yorum yapın