Sms ile Android Cihazın Kilidi Nasıl Kaldırılır ?

Android işletim sistemine sahip cihaz kullanıcılarının bir çoğu ana ekranlarını şifreli olacak şekilde ayarlamaktadırlar. Bu oran Android kullanıcılarının neredeyse %60 ile %70 ‘ini kapsamaktadır. Telefonumuzun özelliklerine göre bile bu şifreleme seçenekleri birden fazla şekilde olabilmektedir.

 

Her bir telefona göre ayrı ayrı bile olsa bu şifreleme seçenekleri tek bir sorunumuz vardır ki Android cihazımızın şifresini unutmak ?. Android işletim sistemine sahip cihazımızın şifresini unutsak dahi telefonumuz bizlere birden fazla yöntem ile kurtarma şansı sunmaktadır. Bunlardan bir kaçı yedek pin ve Google hesabınız ile oturum açma dahi olsa bazen bu bildiğimiz işlemleri yapamayabiliriz.

 

Şifresi unutulan Android cihaz ‘ın ise şifresini bulmak yada bu şifreyi kaldırmak sizi epey bir uğraştırsa bile maalesef ki bu parolayı çözemiyoruz ve kaldıramıyoruz. İşte bu gibi durumlar için eğer telefonunuz Root lu (Root Nedir ?) ise ekran kilidini unutmanız dahilinde bir mesaj ile şifresini kırabileceğiniz bir uygulama geliştirilmiş bulunmaktadır.

 

 

 Sms ile Android Cihazın Kilidi Nasıl Kaldırılır ?

 

Aslında telefonunuza indirip bir kenar da duracak olan bu uygulama bence ekran kilidini unutanlar için bir biçilmiş kaftan diyebiliriz. Hiç uğraşmadan başka bir telefon numarasından sizin hattınıza gönderilen mesaj sayesinde ekran kilidinizi kolayca kırabilirsiniz.

 

Sms Bypass İndir

 

Yukarıda ki ekte belirtmiş olduğum uygulamayı indirip telefonunuza artık gelebilecek bir mesaj ile ekran kilidinizi kırabilirsiniz ?.

 

Uygulamayı indirdikten sonrasında ise açtığınızda uygulamaya yetki vermeniz gerekmektedir. Bu yetkiyi verebilmek için ise cihazınızın Root ‘lu olması gerektiğini bir kez daha buradan belirtmek isteriz. Bu yetkiyi verdiğiniz zaman uygulama sizin mesajlarınıza erişim sağlayarak oluşturmuş olacağınız kod geldiğinde telefonunuzun ekran kilidini engelleyecektir.

 

Ekran kilidine artık istediğiniz şekli girerek telefonunuzu açabilirsiniz. Uygulama sayfasına gidildiğinde bu uygulamayı geliştirenin tanıtım videosunda nasıl yapılacağını anlatıyor bulunmaktadır. Aslına bakıldığında çok basit olan bu program hiç karma karışık bir şey değildir. İndir, kur, yetki ver, istenilen şifreyi yaz basamaklarından geçmektedir. Sizler için Sms Bypass ‘ın kullanımını anlatacak olur isek :

 

 • Önce, uygulamanın kök erişmesine izin verdiğinizden emin olun.
 • Gizli kodu istediğiniz gibi değiştirin. Varsayılan şifre: 1234. Tercihen, bunu Google hesabı şifreniz veya hatırlamanızı kolaylaştıran başka bir şifreye değiştirin.
 • Ekran kilidinizi sıfırlamak için başka bir telefondan şu mesajı gönderin: secret_code reset
  Örnek: “1234 reset” şeklinde yazınız.
 • Telefonunuz yeniden başlayacak ve kilit ekranınız kaldırılacaktır.

 

Bu sayede unutulan telefon ekran kilitlerini kolaylıkla kırabilirsiniz. Uygulamanın tek bir sıkıntılı yönüne değinecek olur isek ufak bir ücret karşılığında Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


] }

“Sms ile Android Cihazın Kilidi Nasıl Kaldırılır ?” üzerine 12 yorum

 1. İos kullanıyorum fakat eğer birgün andorid cihaza işim düşerse diye bilgiyi kayıt ediyorum yararlı bir makale olmuş herkezin işine yarayacağı bir makale unutkanlık çağımızın hastalığı sonuçta

  Cevapla
 2. Çok yararlı bir makale olmuş en önemli noktalardan. Birine değinmiş siniz elinize sağlık takipte yim.

  Cevapla

Yorum yapın