WordPress Read More Yazısı Nasıl Değiştirilir ?

Daha önce ki yazımız olan “WordPress Yazılara Devamı Oku Nasıl Eklenir ?” adlı yazıda sizler ile birlikte yazılarımıza devamını ekle linkini koymayı öğrenmiştik ?. Bugün ise konularımızdan biri olan “Daha Fazla Oku” etiketini nasıl değiştirebiliriz ?

 

WordPress içerik yönetim sistemimizde kullanmış olduğumuz farklı temalardan kaynaklı olarak “Daha Fazla Oku” etiketi de bu sebeplerden dolayı farklılıklar gösterebilir. Bu ortaya çıkan farklılıkları ise biz kendimiz düzeltemez miyiz ? Tabi ki de düzeltebiliriz. WordPress Read More Yazısını Değiştirme işlemi aslına bakarsanız sandığınızdan da kolay bir iş.

 

Önemli olan tema dosyaları içerisinde internet sitenizde yer alan Daha Fazla Oku etiketi yerinde ne alıyor ise onu arayıp bulmak.

 

 

WordPress Read More Yazısı Nasıl Değiştirilir ?

WordPress te Read More yazısını değiştirebilmek için ise iki yöntemimiz bulunmaktadır. Bunlar aslına bakılırsa aynı kapıya çıkmakla beraberinde “index.php” dosyanızı bulmaktan geçer. Dilerseniz ftp programları sayesinde dilersenizde WordPress admin paneli üzerinden buraya ulaşarak içerisinden gerekli olan alanı bulup düzeltikten sonrasında Read More Yazsını Değiştirme işlemi biter.

 

Dikkatli olmanı gereken bir nokta vardır ki oda yanlış yerleri bulup yanlış yerlere bir şeyler eklemeniz den geçer. Eğer eklerseniz temanın ana sayfası ? ‘nı bozabilirsiniz. Bu yüzden eğer daha yeni başlıyor iseniz orada yer alan kodları bilgisayarınızda ki bir not defterine kaydetmenizi öneririz. Gerekli önlemleri aldıktan sonrasında ise :

 

 • WordPress admin paneline giriniz.
 • Sol tarafta bulunan “Görünüm” başlığı altından “Düzenleyici” yi seçiniz.
 • Karşımıza gelen ekran bizim internet sitemizin de ki kullanmış olduğumuz temanın dosyalarıdır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise kesinlikle bilip bilmeden bilmediğiniz yerlere bir ekleme,silme işlemi yapmamanız gerekir. Yoksa tema dosyalarınızı bozup temanın çalışmasını engelleyebilirsiniz.
 • Sağ tarafta bulunan  “Şablonlar” başlığı altında ki “index.php” yi bulmanız gerekmektedir.
 • Şimdi aratıp bulacağımız terim ise internet sitemizin ana sayfasında ki yazıların devamını görmek için kullandığımız yazıdır.
 • Tarayıcıda ki “Bul” özelliğini kullanarak ana sayfamızda ki yer alan ifadeyi yazarak buluyoruz.
 • Tarayıcı o ifadeyi bulup karşımıza çıkardıktan sonrasında ise turuncu ile işaretlemektedir. O turuncu ile işaretlenen ifadeyi silip yerine istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz.
 • Bu sayede artık Read More yazsını değiştirmiş oldunuz.

] }

“WordPress Read More Yazısı Nasıl Değiştirilir ?” üzerine 15 yorum

 1. arkadaşların dedikleri doğru Alternate Lite teması kullanıyorum READ MORE hiçbir php dosyasında veya hiçbir dosyada yok. lütfen yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 2. Ben ne yaptıysam CONTİNUE READİNG yazısını değiştiremedim, neredeyse bütün tema dosyalarına baktım bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • O temayı daha önce kullanmadığım için bir fikrim yok fakat yapılan işlemleri tek tek ve harfiyen yapar iseniz Read More yazısını değiştirme işlemini başarı ile gerçekleştireceksiniz 🙂

   Cevapla

Yorum yapın